Укрексімбанк проведе перепрофілювання своїх зовнішніх боргових зобов'язань, починаючи з подовження періоду обігу його єврооблігацій 2015 року на три місяці

4/16/15

Міністерство фінансів прийняло до відома Постанову Національного банку №249 від 14 квітня 2015 року «Про заходи щодо забезпечення АТ “Укрексімбанк” вчинення правочинів стосовно зміни умов запозичень за зовнішніми борговими зобов’язаннями». Ця Постанова зобов'язує Банк репрофіліювати його єврооблігації зі строком погашення у 2015 році. Міністерство підтримує Укрексімбанк, що запросив подовжити період обігу його єврооблігацій 2015 року на 3 місяці, з тим, аби бути в змозі провести переговори щодо подовження строку погашення облігацій не більш ніж на десять років без зменшення основної суми боргу чи процентної ставки.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів від 4 квітня, єврооблігації Укрексімбанку зі строком погашення у 2015 році входять до переліку суверенних і квазі-суверенних боргових зобов'язань, щодо яких має бути здійснено перепрофілювання. Метою цього є досягнення мети №1 згідно з Механізмом Розширеного Фінансування (EFF) МВФ. Неспроможність перепрофілювати єврооблігації 2015 року унеможливить для України для досягнення цілей, зазначених у EFF, оскільки вони є частиною боргу державного сектору обсягом $5.2 млрд зі строком погашення у 2015 році, погашення якого має бути відкладено.

Хоча єврооблігації 2015 року та інші боргові інструменти Укрексімбанку та Ощадбанку включено до периметру майбутньої боргової операції, у зв'язку з особливими обставинами щодо державних банків, вони мають лише перепрофілювати ці зобов'язання (тобто продовжити строк їхнього погашення). Виконання цілей EFF не вимагає зменшення основної суми боргу чи купону по цих інструментах.

Всі вимоги Механізму Розширеного Кредитування щодо майбутньої боргової операції мають бути виконані, аби забезпечити безперервне надання необхідної фінансової підтримки Україні з боку МВФ та її інших міжнародних партнерів. Неспроможність України виконати означені EFF цілі створить значні ризики для Укрексімбанку, а також для України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити