Україна залучила кредит Європейського інвестиційного банку у розмірі 400 млн. євро на підтримку агросектору

12/29/15

28 грудня за участі Міністра фінансів Наталії Яресько було підписано фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком про залучення кредиту ЄІБ в розмірі 400 млн. євро для фінансування проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Міністерство фінансів активно працює над відновленням економічного зростання України, задля чого здійснює рішучі кроки для відновлення кредитування економіки України, покращення бізнес-клімату та створення передумов для активізації інвестиційної діяльності, в тому числі в аграрній галузі. Відповідно, з метою розширення можливостей фінансування аграрного сектору, а саме малих та середніх підприємств, Міністерство фінансів сприяло залученню кредитних коштів ЄІБ для фінансування проектів з модернізації в сфері вирощування зернових та олійних культур, модернізації рибного господарства і аквакультури в Україні.

Відповідно до умов проекту фінансової угоди, позичальником коштів кредиту ЄІБ буде Україна в особі Міністерства фінансів, яке за участі Міністерства АПК та ПАТ «Укрексімбанк» здійснюватиме відбір проектів та моніторинг їхньої практичної реалізації.

За рахунок кредитних коштів ЄІБ може бути покрито до 50% вартості визначених проектів. Співфінансування таких проектів має здійснюватися з інших джерел (кредитів інших банків, фінансових установ або власних коштів бенефіціарів).

"Ми продовжуємо працювати над залученням до аграрного сектору економіки середньо- та довгострокових фінансових ресурсів, що сприятиме підтримці малих та середніх підприємств, розвитку інфраструктури та логістики, впровадженню заходів з модернізації існуючого виробництв та створення нових виробничих потужностей", - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Деталі про кредит:

- строк надання – до12 років з 4-річним пільговим періодом;
- відсоткова ставка – фіксована (на 14.12.2015 була приблизно 1,3%) або плаваюча відсоткова ставка (EURIBOR + Спред);
- реалізація зазначеного Проекту буде здійснюватися у 2016-2020 рр.
Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити