Україна та США підписали Угоду про надання Україні кредитних гарантій на суму $1 млрд.

6/3/16

3 червня відбулось підписання Угоди про надання кредитних гарантій обсягом $1 млрд. між Урядами України та США, що стало можливим завдяки успішним переговорам Президента України Петра Порошенка з Президентом США Бараком Обамою та Віце-президентом США Джозефом Байденом. Угоду від імені Уряду України підписав Міністр фінансів України Олександр Данилюк, від Уряду США - посол США Джеффрі Р. Пайєтт та уповноважений представник місії USAID Джоель Сандефур. Завдяки цій Угоді Україна отримає додаткові можливості для захисту найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів.

Ця гарантійна Угода є частиною дво- та багатосторонньої економічної підтримки України, що включає чотирирічну програму МВФ (Механізм розширеного кредитування), та відображає збільшення підтримки економічних реформ українського Уряду. Угода покликана допомогти в реалізації програми економічних реформ України, що підтримується МВФ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та іншими членами міжнародної спільноти, а також забезпечити подальший доступ України до ринків капіталу.

Кошти у розмірі $1 млрд., що будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, надійдуть до загального фонду державного бюджету та будуть використані на соціальну допомогу найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня.

«Від імені Уряду і народу України я хочу щиро подякувати США за постійну і незмінну підтримку. Ця Угода про надання кредитних гарантій є важливою для реалізації економічних реформ та соціального захисту уразливих українців», - заявив Міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Ця Угода є вже третьої кредитною гарантією, що Україна отримала від Уряду США. Дві попередні угоди, які були укладені у 2014 та 2015 роках, дозволили Україні залучити $2 млрд. на зовнішніх ринках за рекордно низькими ставками та спрямувати їх на втілення програми реформ.

Ключові факти:
- випуск єврооблігацій на суму $1 млрд. на міжнародних ринках капіталу;
- строк погашення 5 років (у 2021 році);
- рекордно низька відсоткова ставка за всю історію України, як для випусків єврооблігацій, яка прогнозно складе не вище 2 відсотків річних.Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити