Україна та Спеціальний комітет кредиторів погодили попередні умови для реструктуризації державних та гарантованих державою єврооблігацій

8/27/15

Київ / Лондон, 27 серпня 2015 року: Україна та Спеціальний комітет кредиторів, до якого входять Franklin Advisors Inc., BTG Pactual Europe LLP, TCW Investment Management Company і T.Rowe Price Associates Inc., домовилися про попередні умови щодо реструктуризації 14 державних та гарантованих державою єврооблігацій із загальною основною сумою приблизно 18 млрд. дол. США. Цей периметр включає всі 11 державних єврооблігацій та три гарантовані державою єврооблігації Державного підприємства “Фінансування інфраструктурних проектів”.

Україна та Спеціальний комітет кредиторів раді досягненню консенсусу щодо найкращого шляху для України, та чекають на подальшу співпрацю з метою якнайскорішої імплементації угоди.

Ця угода дозволить Україні виконати, завдяки співпраці з її найбільшими кредиторами, ключові елементи програми співробітництва України та МВФ за Механізмом розширеного фінансування, погодженим в березні 2015 року.

Ключові аспекти попередніх умов такі:

• списання основної суми боргу в розмірі 20% від номіналу, що означає зменшення боргу для України за єврооблігаціями в периметрі за попередніми умовами на 3,6 млрд. дол. США. Борг може бути зменшений загалом на 3,8 млрд. дол. США, якщо будуть реструктуризовані гарантовані державою зовнішні кредити державних підприємств, а також по єврооблігації м. Київ, які наразі перебувають поза периметром за попередніми умовами;
• Єврооблігації в рамках периметру за попередніми умовами будуть обміняні на 9 нових серій єврооблігацій, виплата за основною сумою боргу за якими наставатиме після періоду дії Механізму розширеного фінансування МВФ (2015-2018 роки). Сплата за основною сумою відбуватиметься дев’ятьма рівними частинами з 2019 по 2027 рік.
• нова відсоткова ставка за всіма дев’ятьма серіями єврооблігацій становитиме 7,75%, що означає збільшення купону на приблизно 50 базисних пунктів (0,50%) порівняно із середньозваженою ставкою відповідно до поточних договірних умов;
• «інструмент компенсації вартості» (VRI) – це нові цінні папери, прив’язані до показників зростання реального ВВП, що нададуть кредиторам можливі додаткові платежі протягом 2021-2040 років за таких умов (точні терміни та умови можна знайти у попередніх умовах):

- Жодних платежів, якщо приріст реального ВВП становитиме нижче 3%;
- 15% від приросту реального ВВП, якщо цей приріст становитиме 3-4%;
- 40% від приросту реального ВВП, якщо цей приріст становитиме понад 4%;
- максимальний розмір платежів обмежений 1% ВВП на рік з 2021 по 2025 роки;
- жодні платежі не здійснюватимуться, допоки номінальний ВВП України не перевищить 125,4 млрд. дол. США.
Повний перелік попередніх умов та певну іншу інформацію можна знайти на веб-сайті Міністерства фінансів www.minfin.gov.ua
Положення попередніх умов не є обов’язковими і обумовлені погодженням відповідної юридичної документації. Уряд України погодився забезпечити прийняття змін до законодавства, необхідних для імплементації попередніх умов.

Спеціальний комітет кредиторів володіє приблизно половиною єврооблігацій, що є в периметрі за попередніми умовами, та буде разом з українською владою активно сприяти здійсненню обмінів єврооблігацій в рамках імплементації попередніх умов. Відповідно до Механізму розширеного фінансування МВФ Україна має вийти на ринки капіталу у 2017 році.

Міністр фінансів Наталія Яресько заявила:
«Дана угода є дуже важливою подією для України. Хоча досягнення результату переговорів було складним, нам вдалось зробити це в конструктивному дусі. Україна отримає миттєве та дуже значне скорочення боргу на 3,6 млрд. дол. США, зберігаючи при цьому свій статус на ринках капіталу, що є великим плюсом для економіки та банківської системи України. Ми отримаємо фінансування в розмірі приблизно 11,5 млрд. США в рамках нашої програми співпраці з МВФ, що дасть нам достатньо фінансової свободи. Важливо, що ми погодили наші інтереси з кредиторами. Я закликаю всіх кредиторів підтримати цю операцію.»

Ігор Гордієвич з BTG Pactual, Майкл Хезненстеб з Franklin Advisers, Пенні Фолі з TCW та Майк Конеліус з T Rowe Price , які представляють Спеціальний комітет кредиторів, зазначили:

«Як довгострокові інвестори в Україну ми задоволені тим, що погоджені умови дозволять Україні зберегти свій доступ до ринків капіталу та забезпечити платформу для відновлення економічного зростання.

Дана угода є підтвердженням впевненості та віри приватного сектору в Україну та бажанням інвестувати в її подальший розвиток. Комітет долучається до заклику Міністра фінансів до власників облігацій підтримати угоду та закликає державний сектор надати Україні неборгову підтримку у вигляді грантів.»
Фінансовим консультантом і глобальним координатором України є Lazard. Міжнародним юридичним радником України є White & Case LLP. Фінансовим консультантом Спеціального комітету кредиторів є The Blackstone GroupInternational Partners LLP, а Weil Gotshal &Manges виступає міжнародним юридичним радником.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити