Україна та МВФ обговорюють умови четвертого перегляду програми співпраці

4/22/18

Україна та Міжнародний валютний фонд обговорили кроки необхідні для четвертого перегляду програми співпраці під час проведення Щорічних Весняних зборах Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку, що тривають у Вашингтоні (США). Це відбулося у ході зустрічі української делегації на чолі з Головою Національного банку Яковом Смолієм із першим заступником директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девідом Ліптоном.

«Україна досягла суттєвого прогресу у стабілізації економіки і створенні потенціалу для зростання. Міжнародна ситуація наразі сприятлива для реформ, тож важливо не гаяти часу. Ми готові допомагати Україні у забезпеченні успіху її реформаторських зусиль»,- наголосив перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон.

“Я вдячний команді МВФ за конструктивну співпрацю. Впевнений, що найближчим часом ми зможемо узгодити відкриті питання та вийти на спільну позицію. Наразі Мінфін працює над бюджетною резолюцією на наступні три роки, яка дозволить продовжити нашу політику щодо скорочення дефіциту та зменшення боргового навантаження у відповідності до програми МВФ», - підкреслив Міністр фінансів Олександр Данилюк. Він додав, що «продовження Україною співпраці з МВФ є важливим для інвесторів, а також є передумовою отримання нашою державою додаткового фінансування від Світового банку та макрофінансової допомоги від Євросоюзу”.

“Українська сторона переконана у неминучості реформ, які важливі для забезпечення макроекономічної стабільності та добробуту громадян в нашій країні, і тому маємо з МВФ спільне бачення перспективи подальшої співпраці. Ми віримо і зробимо все, аби продовжити співробітництво і успішно реалізувати необхідні реформи”,- зауважив Яків Смолій.

Як зазначив голова української делегації, її cклад є найкращим доказом рішучих намірів Президента і Прем'єр-Міністра завершити четвертий перегляд програми cпівпраці між Україною та МВФ найближчим часом і продовжити реформи.

“Я дуже вдячний команді Фонду за багато годин, проведених із українською командою не тільки в ці дні у Вашингтоні, а й протягом останніх місяців інтенсивної роботи з Кабінетом Міністрів, Національним банком України і Адміністрацією Президента,- підкреслив Голова Національного банку.- Ми всі і я особисто переконані, що реформи ведуть Україну у вірному напрямку”.

Наразі триває доопрацювання умов приїзду місії МВФ до Києва задля подальшої співпраці в рамках програми.
“Ми розробили спільну дорожню карту, отже, обидві сторони мають єдине бачення перспективи програми і подальших кроків. Ми віримо і зробимо все, щоб довести, що програми співпраці України з МВФ можуть бути успішними”,- зауважив Яків Смолій.

На зустрічі з топ-менеджером МВФ від української стороні були присутні Голова Національного банку України Яків Смолій,міністр фінансів України Олександр Данилюк,заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Буца,Надзвичайний та повноважний посол України в США Валерій Чалий, заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, заступник Голови НБУ Катерина Рожкова, Голова НАК “Нафтогаз” Андрій Коболев, заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора від України у Світовому банку Роман Качур.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити