​Україна та Королівство Нідерландів підписали Протокол щодо внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування

3/12/18

Сьогодні в рамках двосторонньої співпраці Міністр фінансів Олександр Данилюк разом з Державним секретарем Міністерства фінансів Нідерландів Менно Снілом підписали Протокол про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно.

Укладення цього Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься, як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Королівством Нідерландів в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

Що це дає?

- створює сприятливі умови для інвесторів України та Королівства Нідерландів;
- стимулює ділову ініціативу підприємців;
- регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх відносинах між державами.

Це дозволить:
- запобігати ухиленням від сплати податків з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків;
- усунути податкову дискримінацію;
- створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Королівства Нідерландів шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;
- забезпечити обмін податковою інформацією.

Протокол передбачає:
- оподаткування дивідендів за ставкою 5% - якщо фактичним власником дивідендів є компанія (інша ніж партнерство), яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди та 15% - в усіх інших випадках (виключено положення щодо оподаткування дивідендів за ставкою 0%);
- збільшення розміру ставки оподаткування процентів – з 2 % до 5%;
- встановлення ставки оподаткування роялті на рівні – 5 % та 10 % (виключено положення щодо оподаткування роялті за ставкою 0%);
- нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Сторін щодо обміну податковою інформацією.

Довідково
Проект Протоколу був погоджений під час переговорів, які відбулися у період з 5 по 9 квітня 2016 року в м. Гаага (Королівство Нідерланди).
Положення проекту Протоколу повністю відповідають вимогам Модельної Конвенції ОЕСР та новітнім стандартам ОЕСР – правилам протидії розмиванню податкової бази та переміщенню прибутків (БЕПС).

Що далі?
Україна та Королівство Нідерландів мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації даного Протоколу.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити