​Україна та Держава Катар підписали Угоду про уникнення подвійного оподаткування

3/22/18

20 березня 2018 року в рамках візиту Президента України П.О. Порошенка до Держави Катар Міністр закордонних справ України Павло Клімкін разом із Міністром фінансів Держави Катар Алі Аль-Емаді підписали Угоду між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і Протокол до неї.

Укладення Угоди та Протоколу до неї спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься, як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Державою Катар в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

Що це дає:

- створює сприятливі умови для інвесторів України та Держави Катар;
- стимулює ділову ініціативу підприємців;
- регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами.

Це дозволить:

- запобігати ухиленням від сплати податків;
- усунути податкову дискримінацію;
- створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Держави Катар;
- забезпечити обмін податковою інформацією.

Довідково:

Положеннями проекту Угоди передбачено такі ставки оподаткування дивідендів, процентів та роялті (відповідають вимогам Модельної Конвенції ОЕСР):

дивіденди – загальна ставка 10%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 10% капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;

проценти – загальна ставка 10%; 5% – для процентів, що сплачуються у зв’язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання;

відносно будь-якої позики, що надається банком; 0% – для процентів, фактичним власником яких є Договірна Держава, адміністративно-територіальна одиниця, місцеві органи влади або Центральний банк;

роялті – загальна ставка 10%; 5% – для роялті відносно авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.

Що далі?

Україна та Держава Катар мають здійснити внутрішньо державні процедури, необхідні для ратифікації даного Протоколу.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити