"Україна повернулася до зростання, що стало можливим завдяки підтримці країн-членів групи МВФ та Світового банку" - Міністр фінансів Олександр Данилюк

6/6/16

З 3 по 5 червня 2016 року у Києві відбулись збори групи країн-членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку на чолі з Королівством Нідерландами. У заході взяли участь міністри фінансів та голови національних банків 15 країн-учасниць. Збори, які в Україні проходили вперше, урочисто відкрили Президент України Петро Порошенко, Міністр фінансів Олександр Данилюк, головуюча від України у МВФ Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Вітаючи учасників зборів, Президент України Петро Порошенко висловив вдячність міністрам фінансів та главам національних банків 15 країн-учасниць зустрічі за послідовну підтримку України.

"Ваша допомога та солідарність мають важливе значення для успіху на шляху макроекономічної стабілізації в Україні", – наголосив Глава держави.

При цьому Петро Порошенко запевнив, що Україна залишається рішуче налаштованою на реформи, які вже активно впроваджуються разом із МВФ і Світовим банком. Він закликав міжнародних партнерів до консолідації зусиль з підтримки України, у якій створюються комфортні умови для іноземного бізнесу та інвесторів.

"Нашим головним пріоритетом є боротьба з корупцією. За останні 9 місяців ми створили політично незалежне Антикорупційне бюро шляхом ефективної співпраці з нашими партнерами зі США, ЄС та впровадження найкращих світових практик", – підкреслив Президент.

Міністр фінансів Олександр Данилюк також висловив вдячність присутнім за підтримку України на шляху реформ та підкреслив, що завдяки тісній та плідній співпраці з МВФ і Світовим банком, Україна повернулась до зростання.

"Україна повернулася до зростання. І це стало можливим завдяки підтримці МВФ, Світового банку та всіх країн-членів групи МВФ та СБ. Політична нестабільність у державі залишилася позаду. Новий уряд твердо і рішуче налаштований впроваджувати безповоротні позитивні зміни задля росту та процвітання України", – сказав Олександр Данилюк.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева зазначила, що Україна змогла подолати найбільші проблеми, досягти позитивних змін завдяки підтримці МВФ, Світового банку та всіх країн, які входять групи країн-членів МВФ та СБ.

"Для Національного банку України та для мене особисто є великою честю приймати учасників Зустрічі у Києві. Ми високо цінуємо підтримку членів нашої групи у програмах співпраці. Програма розширеного кредитування (EFF) відкрила для України "вікно можливостей" і ми намагаємось реалізувати ці можливості в повному обсязі", – зазначила Голова Національного банку.

Виконавчий директор Світового банку Френк Хеємскерком висловив подяку приймаючій країні, підкресливши, що Україна постала перед величезними економічними викликами, включаючи проблеми в сфері організації управління, а також військовий конфлікт.

"Я пишаюся тим, що після Майдану в 2014 році Світовий банк став першою міжнародною фінансовою організацією, яка запропонувала Україні пакет міжнародної фінансової допомоги з чітко визначеними термінами, обсягами та зобов'язаннями. Ми надали Україні фінансову допомогу обсягом 2,4 млрд. доларів США на підтримку бюджету та виділили ще 2,4 млрд. доларів США на реалізацію інвестиційних проектів в Україні", – сказав виконавчий директор Світового банку.

Виконавчий директор МВФ Менно Снел щиро подякував Україні за організацію та проведення цього заходу, а також сказав, що він особисто отримав величезне задоволення від зустрічі Регіональної групи країн-членів МВФ і СБ.

"Ми проводимо спільні зустрічі Регіональної групи країн-членів МВФ і СБ з 1995 року. Я вважаю, що такі зустрічі надають можливість не лише на двосторонньому рівні, а й у рамках Регіональної групи, або навіть однієї родини, зібратися разом та обмінятися думками з різних нагальних питань та обговорити сучасні економічні тенденції. Наша Регіональна група країн-членів МВФ і СБ слугує майданчиком для поєднання продуктивних офіційних та неформальних дискусій і зустрічей," – зазначив пан Снел. – Для мене ця зустріч Регіональної групи країн-членів МВФ і СБ є останньою, в якій я беру участь. Для мене було великою честю представляти країни у Виконавчій раді МВФ, бачити всі ваші зусилля та прагнення, допомагати країнам-членам цієї групи на шляху змін та реформ".

Пан Снел також зазначив, що країни-члени Регіональної групи вже провели дві зустрічі в п'ятницю, однією з яких була зустріч зі студентами Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка.

"Відверто кажучи, я був настільки вражений тим, що незважаючи на те, що зустріч відбулася у п'ятницю після полудня та чудову погоду за вікном, у конференц-залі Інституту зібралося понад 250 студентів. Усі студенти чудово розмовляли англійською, були сповнені ентузіазму, ставили питання стосовно програми МВФ та плану Уряду з розвитку країни. Наявність такого сильного людського капіталу означає, що Україна матиме велике та успішне майбутнє", – резюмував виконавчий директор МВФ.

Під час панельного обговорення представники групи країн-членів МВФ та Світового банку обговорили такі питання, як забезпечення стійкого економічного майбутнього для країн регіональної групи, світові тенденції і драйвери щодо цін на товарно-сировинні ресурси, а також економічні наслідки міграції.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити