Україна підписала з Японським агентством міжнародного співробітництва Кредитну угоду щодо Проекту модернізації Бортницької станції аерації

6/15/15

15 червня, 2015 Уряд України і Агентство міжнародного співробітництва Японії (JICA) підписали Кредитну угоду для "Проекту модернізації Бортницької станції аерації" на 108.193 млрд єн (близько $870 млн. за поточним курсом чи близько $1,1 млрд на момент оголошення про надання позики навесні 2014 року). Від імені Уряду Угоду підписала Міністр фінансів Наталія Яресько, від імені JICA - Віце-президент агентства Масаказу Ічікава.

Завдяки розбудові та модернізації об’єктів очисних споруд Бортницької станції аерації, реалізація цього проекту покращить очищення стічних вод в м. Києві, і тим самим сприятиме підвищенню якості піклування про здоров’я та умови життя громадян. Ця модернізація терміново необхідна для поліпшення потужностей з очищення води, так само як і для безпеки про навколишнє середовище. Кредит буде надано для будівництва та реконструкції очисних споруд, очищення їх від осаду та бруду, а також на отримання консультацій експертів.

«Кредитна Угода щодо «Проекту модернізації Бортницької станції аерації», яку ми підписали сьогодні, поліпшить життя близько 3 млн. громадян України. З японським фінансуванням, технологіями і обладнанням ми відновимо і модернізуємо застарілі споруди станції і розбудуємо нові системи аерації. Виконання цього проекту допоможе нам протистояти терміновим екологічним викликам і підвищить енергоефективність», - заявила Наталія Яресько з цього приводу.

«Я сподіваюся, що проект сприятиме поліпшенню навколишніх умов життя українського населення та покращить зв’язки між Україною та Японією», - сказав пан Ічікава.

Кредитна угода для модернізації Бортницької станції аерації є лише частиною фінансової підтримки України з боку Японії на загальну суму $1.5 млрд. З моменту Революції Гідності, Японія постійно підтримувала Україну. У 2014 році, Японія оголосила про надання Україні $100 млн. бюджетної підтримки, а у 2015 році її обсяг було збільшено ще на $300 млн, в рамках спільного зі Світовим Банком проекту «Позика для Політики Розвитку». "Ці гроші допоможуть Україні задовольнити нагальні фіскальні потреби, стабілізувати економіку країни та відповісти на існуючі виклики через здійснення реформ», - сказала Наталія Яресько. На додаток, Японія надає Україні гуманітарну, технічну, та експертну підтримку.

Підписання Кредитної Угоди відбулося в рамках цілої низки подій, що відображають зростання міжнародної підтримки і визнання реформ і прагнення України відновити економічне зростання країни, починаючи з 2016 року. Так, 18 травня Уряди України і США підписали Угоду на $1 млрд. кредитних гарантій. 22 травня Україна і Європейський Союз підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну Угоду щодо третього пакету макрофінансової допомоги від ЄС на загальну суму €1,8 млрд. Ця фінансова підтримка допоможе Україні замінити її зовнішній борг дешевшими та більш довгими позиками. І, таким чином, зменшити боргове навантаження на бюджет України в найближчі роки, стабілізувати економіку та повернутися до її зростання.

Ключові факти про Кредитну Угоду та Проект модернізації Бортницької станції аерації:
- Бортницька станція аерації була споруджена у 1960-х-90-х роках і очищує всі стічні води міста Києва. Очищувальні функції станції зменшуються через зношеність та застарілість споруд і обладнання.
- Умови надання позики:
Відсоткова ставка: 0.1% на рік.
Термін сплати позики: 40 років, включаючи пільговий період 10 років.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити