Україна піднялась на 23 позиції у рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes

11/23/16

Міністерство фінансів вітає підняття України на 23 позиції у рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes. Зокрема, наша країна посіла 84 місце (у минулому році - 107) серед 190 країн.

Міжнародна спільнота оцінила позитивно зміни, які відбулися у податковій сфері минулого року. Зокрема, було знижено ставки ЄСВ з 41% до 22%, ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, скасовано утримання ЄСВ в розмірі 3,6% із заробітної плати працівників, встановлено єдину базову ставку ПДФО у розмірі 18% (замість двох - 15% та 20%), запроваджено новий порядок відшкодування ПДВ та його оприлюднення на сайті ДФС, а також систему електронного адміністрування реалізації пального.

Очевидною є необхідність надалі спрощувати сплату податків та покращувати бізнес-клімат. В цьому році Мінфін продовжив роботу і напрацював разом з народними депутатами, громадськими експертами та бізнесом антикорупційний законопроект податкових змін. Головна мета - підвищити якість адміністрування, тобто всього процесу нарахування сплати податків та взаємодії платника та податкової. Результатом має стати зменшення тиску на бізнес та створення нормальних умов для його розвитку. Цей законопроект є важливою частиною реформи ДФС, адже він прибирає можливості для системної корупції в податковій сфері. Законопроект вже публічно підтримали основні бізнес-асоціації, громадські експерти та неурядові організації. Наразі пакет податкових змін знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

"Впевнений, що антикорупційний пакет податкових змін №5368, який Мінфін напрацював разом з народними депутатами, бізнесом та експертами значно спростить умови ведення бізнесу в Україні. Головне тепер, щоб український парламент якнайшвидше проголосував цей пакет", - зазначив з цього приводу заступник Міністра фінансів Євгеній Капінус.

Довідково:

- Рейтинг Paying Taxes складається щорічно Світовим банком спільно з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers за підсумками попереднього податкового року.

- Податкові системи оцінюються за 4 параметрами:
загальна податкова ставка;
час, який витрачає плитник на сплату податків;
кількість платежів;
система відшкодування ПДВ.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити