Україна отримала $3​3​1 млн від Японії на посилення макроекономічної стабільності

3/24/16

Україна отримала довгострокову пільгову позику від Японії обсягом $331 млн у рамках спільного зі Світовим Банком проекту «Позика для Політики Розвитку-II» (DPL-II). Кредит було надано через Японське агентство міжнародного співробітництва.

Надання цього пільгового кредиту - це свідчення активного здійснення Україною важливих структурних економічних реформ, адже умовою для надання цього кредиту було виконання Україною 10 структурних реформ, в тому числі в таких напрямках, як ліквідація податкових «ям» через запровадження електронної системи адміністрування ПДВ; реформування ринку газу; створення дієвих механізмів контролю не лише за видатками бюджету, але й отриманням доходів, для чого було розширено повноваження Рахункової Палати України, і тд.


Кошти позики Уряду Японії обсягом $331 млн. буде зараховано до загального фонду державного бюджету. Таким чином, отримані кошти допоможуть профінансувати пріоритетні потреби країни, в тому числі, соціальні видатки та ключові реформи.

Ключові факти про кредит:
∙ строк надання – 20 років з 6-річним пільговим періодом, під час якого Україна не буде сплачувати по кредиту;
∙ відсоткова ставка складає Libor + 0.05%, тобто менше 1% річних;
∙ виплати здійснюються двічі на рік.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити