Україна отримає підтримку ЄБРР у реформуванні Ощадбанку та 50 млн євро на розвиток українського бізнесу

11/25/16

Сьогодні Міністр фінансів Олександр Данилюк, Керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж та Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний підписали Меморандум про порозуміння, відповідно до якого Ощадбанк отримає підтримку ЄБРР у покращенні корпоративного управління. Також був підписаний Договір про приєднання до програми сприяння торгівлі, який дозволяє Ощадбанку залучити від ЄБРР до 50 млн. євро на підтримку українського бізнесу.

Чому це важливо?

Підписаний сьогодні Меморандум про порозуміння є одним із перших кроків системної реформи державних банків, яку Уряд впроваджує за підтримки ЄБРР та інших міжнародних партнерів.

Більше того, це одна з ключових реформ фінансового сектору, яка сприятиме підвищенню ефективності, прибутковості та прозорості держбанків. Після впровадження реформи держбанки стануть більш незалежними від політичного впливу та будуть працювати саме на комерційній основі.

Що це дає?

Ощадбанк отримає комплексний пакет технічної допомоги від ЄБРР, що буде на першому етапі спрямований на: розвиток кредитування мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ); централізацію та оптимізацію з метою підвищення операційної ефективності мережі відділень Ощадбанку; ризик-менеджмент та комплаєнс.

Ці завдання є надзвичайно важливими для подальшої успішної трансформації Ощадбанку. Це також сприяє зростанню вартості банку та його привабливості для інвесторів.

Одним із ключових елементів реформи держбанків є продаж міноритарного пакету акцій Ощадбанку та Укрексімбанку до середини 2018 року. Держава збереже контрольний пакет і при цьому отримує більш прозоре та ефективне управління.

"Наша головна мета – зробити держбанки ефективними та прозорими. Це означає кращі послуги для клієнтів, а також економію мільярдів гривень платників податків на щорічну докапіталізацію держбанків. Зекономлені кошти держава зможе направити на розвиток економіки.

Підписання Меморандуму є позитивним сигналом для міжнародних інвесторів та вагомим підтвердженням того, що Ощадбанк змінюється.

Договір про приєднання до програми сприяння торгівлі надасть малому та середньому бізнесу доступ до кредитування в кожному з понад 4 тисяч відділень Ощадбанку", - зазначив під час підписання Олександр Данилюк.

Що далі?

Підписання Меморандуму є першим кроком, в якому сторони зафіксували свої подальші наміри та кроки. Далі необхідно:

1. Затвердити Урядом та прийняти у Парламенті реформу держбанків (законопроект щодо зміни корпоративного управління державних банків);
2. Сформувати оновлені наглядові ради, які складатимуться із незалежних директорів та представників держави;
3. Покращити внутрішні процеси та ефективність управління держбанків.

Довідково:

  • Стратегія розвитку держбанків була схвалена Урядом 11.02.2016 року.
  • Європейський банк реконструкції та розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в Україні в 1993 році ЄБРР узяв на себе зобов’язання щодо виділення майже 12 мільярдів євро в рамках 369 проектів.

Документи:

МЕМОРАНДУМ ПОРОЗУМІННЯ МІЖ УРЯДОМ УКРАЇНИ ТА ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ" ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМ БАНКОМ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ ВІДНОСНО ПІДТРИМКИ РЕФОРМ ОЩАДБАНКУ ТА ЙОГО ПІДГОТОВКИ ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ

MEMORANDUM OF UNDERSTANDING BETWEEN THE GOVERNMENT OF UKRAINE AND PUBLIC JOINT STOCK COMPANY "STATE SAVINGS BANK OF UKRAINE" AND EUROPEAN BANK FOR RECONSTRUCTION AND DEVELOPMENT IN RESPECT OF SUPPORT OF REFORM OF OSCHADBANK AND ITS PREPARATION FOR PRIVATISATION


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити