Україна отримає 300 млн. дол. на посилення реформ та фінансового сектору від Японії

12/4/15

Сьогодні Міністр фінансів Наталія Яресько та Віце-президент Японського агентства міжнародного розвитку JICA Кенічі Томійоші підписали кредитну угоду на 300 млн. дол. У церемонії підписання також взяли участь Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та Посол Японії в Україні Шигекі Сумі.

Кредит спрямований на підвищення ефективності та прозорості державного сектору, дерегуляцію та покрашення умов ведення бізнесу та загалом посилення фінансової сфери України.

Кредит надається в рамкам співробітництва України зі Світовим Банком за «Другою позикою на політику розвитку» (DPL-II), яка була отримана восени 2015 року.

Відповідно, надання японського кредиту стало можливим завдяки тому, що Україна виконала всі умови DPL-II та вже здійснила ряд структурних реформ у напрямках оздоровлення фінансового сектору та зміцнення правової та інституційної основи функціонування банківської системи.

Зокрема, мова йде про створення Україною Ради фінансової стабільності; прийняття розробленого Мінфіном Закону про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який значно посилив захист внесків громадян; проведення об’єктивного обстеження банківського ринку та докапіталізації або виведення з ринку банків у разі їх неплатоспроможності, що сприяло оздоровленню банківської системи; прийняття рішень щодо посилення контролю та відповідальності пов’язаних з банком осіб, що зменшить зловживання та сприятиме поверненню довіри населення до банківської системи.

«Сам факт підписання сьогоднішньої Угоди є засвідченням того, що Україна дійсно демонструє реальні результати реформ і ми щиро дякуємо нашим японським партнерам за підтримку цього процесу,» - заявила під час підписання Наталія Яресько.

JICA є уповноваженою установою Уряду Японії. Японія надає Україні двосторонню допомогу, яка складається із пільгових кредитів та безоплатної допомоги (грантова допомога та технічне співробітництво).

Співробітництво з Японією:

У червні 2015 Україна підписала з Японським агентством міжнародного співробітництва Кредитну угоду на 1.1 млрд. дол. для модернізації Бортницької станції аерації, що покращить очищення стічних вод в м. Києві, ітим самим сприятиме підвищенню якості піклування про здоров’я та умов життягромадян.
Кредитна угода для модернізації Бортницької станції аераціїє лише частиною фінансової підтримки України з боку Японії на загальну суму$1.5 млрд. З моменту Революції Гідності, Японія постійно підтримувала Україну.У 2014 році, Японія оголосила про надання Україні $100 млн. бюджетної підтримки, а у 2015 році її обсяг було збільшено ще на $300 млн, в рамках спільного зі Світовим Банком проекту «Позика для Політики Розвитку».

Факти про кредит:

• строк надання – 20 років з 6-річним пільговим періодом;
• відсоткова ставка – менше 1%
• виплати здійснюються двічі на рік


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити