Україна отримає від Польщі 100 млн. євро пільгового кредиту на поліпшення прикордонної інфраструктури

9/10/15

9 вересня Україна підписала Угоду з Польщею про надання пільгового кредиту у розмірі 100 млн. євро на поліпшення інфраструктури на кордоні з Польщею.

Міністерство фінансів активно працює над залученням фінансування для забезпечення процесу реформування та євроінтеграції України. Кордон між Україною та Польщею є найбільш завантаженим східним кордоном Євросоюзу. В умовах імплементації Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Cоюзом, стає вкрай важливим питання щодо забезпечення ефективної роботи прикордонної інфраструктури на цій території. Залучення пільгового довгострокового кредиту від польського Уряду сприятиме реалізації транзитного потенціалу України, забезпеченню легшого та більш прозорого проходження митниці легковим та вантажним транспортом шляхом автоматизації процесів, якісному покращенню стану прикордонних доріг. Все це дозволить скоротити час проходження митного контролю та покращити якість сервісу. Залучення польського кредиту має на меті в кінцевому результаті забезпечити активізацію двосторонньої торгівлі України з ЄС, а також зробити перетин кордону більш легким та комфортним для українських громадян та будь-якого виду транспорту.

Зокрема, отримані кредитні кошти підуть на фінансування робіт щодо покращення стану автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях, що ведуть до пропускних пунктів «Грушів», «Угринів», «Смільниця», «Ніжанковичі» та «Краковець». Також Угода передбачає модернізацію та встановлення скануючих систем огляду транспортних засобів та систем інтелектуального відео контролю в пунктах пропуску «Ягодин» Волинської області та «Рава-Руська», «Краківець» і «Шегині» Львівської області. Це значно посилить контроль за перетином товарів кордону, зменшить можливість зловживань та корупції, а також значно пришвидшить процес проходження митниці.

Більшість робіт в рамках Угоди буде реалізовано польським підрядником, який буде спільно обраний Українським та Польським Урядами за результатом відкритого конкурсу.

Ключові факти про кредит:

- Ставка запозичення від уряду Польщі складає лише 0,15% річних. Для порівняння, середня ставка за кредитами, які попередня влада брала на фінансових ринках, та які було включено в периметр реструктуризації боргу, складала 8%.
- Строк погашення кредиту – 30 років. (середній строк погашення за кредитами минулої влади складає в середньому 7 років).
- Пільговий період виплати кредиту для України складає 5 років.
- Зв’язний вид кредиту передбачає, що не менше 60% коштів будуть витрачені на товари та послуги польського походження.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити