Україна отримає позику в 500 млн. дол. для підтримки реформ у фінансовому секторі від Світового банку

9/16/15

Сьогодні, 16

16 вересня 2015 року, Міністр фінансів Наталія Яресько і Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови регіону Європи і Центральної Азії Чімяо Фан підписали Угоду про позику у сумі 500 млн. доларів США. Кредит залучений в рамках Другої програмної позики на політику розвитку фінансового сектору України.

Надання цієї позики є частиною більш широкої програми співробітництва України з міжнародними партнерами загальним обсягом $7,2 млрд та є можливим завдяки продовженню співпраці України з Міжнародним Валютним Фондом в рамках програми Механізм Розширеного Фінансування, про яку було домовлено у березні 2015 року.

Рішення про виділення Україні фінансування в сумі 500 млн. дол. США було схвалено Радою директорів Світового банку 15 вересня 2015 року.

«Цей кредит – це наступний крок в посиленні фінансової стабільності в нашій країні, в оздоровленні її економіки. Це допоможе нам повернутися до економічного зростання, до створення робочих місць та підвищення рівня життя кожного нашого громадянина», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Надання цього кредиту пов’язано зі здійсненням Україною структурних реформ у напрямках оздоровлення фінансового сектору, зміцнення правової та інституційної основи функціонування банківської системи. Зокрема, надання позики стало можливим після створення Україною Ради фінансової стабільності; прийняття розробленого Мінфіном Закону про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який значно посилив захист внесків громадян; проведення об’єктивного обстеження банківського ринку та докапіталізації або виведення з ринку банків у разі їх неплатоспроможності, що сприяло оздоровленню банківської системи; прийняття рішень щодо посилення контролю та відповідальності пов’язаних з банком осіб, що зменшить зловживання та сприятиме поверненню довіри населення до банківської системи.

Таким чином, сам факт підписання сьогоднішньої Угоди є засвідченням того, що Україна дійсно демонструє реальні результати реформ, які визнає Світовий банк та вся міжнародна спільнота.

Kлючові факти про кредит

· Це вже другий проект на підтримку реформ у фінансовому секторі від Світового банку Першу позику на політику розвитку фінансового сектору було отримано у вересні 2014 року
· Відсоткова ставка становить лише близько 1% річних, що дозволяє замінювати існуючі борги, обслуговування яких вартує в середньому близько 8%, набагато дешевшими позиками.
· Кредит надається на 17 років, перші 6 років з яких є пільговим періодом
· Кошти вже впродовж кількох днів надійдуть до державного бюджету єдиним платежем

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити