Україна очікує залучення довгострокової пільгової позики від Уряду Японії обсягом $300 млн

3/4/16

4 березня Міністр фінансів Наталія Яресько та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі провели спільний прес-брифінг, під час якого розповіли про нову довгострокову пільгову позику від Японії обсягом $300 млн, що буде надано Україні.

Це стане можливим завдяки набранню чинності Кредитної угоди про Другу позику на здійснення економічних реформ у рамках спільного зі Світовим Банком проекту «Позика для Політики Розвитку» (Development Policy Loan). Таким чином, наразі загальний обсяг фінансової допомоги Україні від Японії сягне $1.85 млрд, з яких близько $1 млрд - це кошти, що підуть на реконструкцію Бортницької станції аерації.

«В Україні багато місяців тривають дебати, чи відбуваються в нас реформи, чи ні. Водночас, фінансова підтримка України з боку третіх сторін - це чітке свідчення відповіді на це питання: Уряди інших країн не підтримували б нашу країну, якби реформ не було», - зазначила з цього приводу Міністр фінансів Наталія Яресько.

Зокрема, умовою для надання цього кредиту було виконання Україною 10 структурних реформ, таких як ліквідація податкових «ям» через запровадження електронної системи адміністрування ПДВ; реформування ринку газу; створення дієвих механізмів контролю не лише за видатками бюджету, але й отриманням доходів, для чого було розширено повноваження Рахункової Палати України, і тд.

«Причина, з якої я хотів провести цю прес-конференцію, - це розповісти, що Уряд Японії впевнений, що народ і Уряд України докладають значних зусиль задля реформ», - підтвердив її слова Посол Японії в Україні, пан Шігекі Сумі.

$300 млн, які Україна очікує отримати єдиним траншем після набуття чинності Кредитної угоди наприкінці березня, будуть спрямовані до загального фонду державного бюджету і допоможуть профінансувати пріоритетні потреби країни, в тому числі, соціальні видатки та пріоритетні реформи.


Ключові факти про кредит:

• строк надання – 20 років з 6-річним пільговим періодом, під час якого Україна не буде сплачувати по кредиту;
• відсоткова ставка складає Libor + 0.05%, тобто менше 1% річних.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити