Україна і ЄС підписали Меморандум щодо надання Україні макрофінансової підтримки обсягом 1,8 млрд євро

5/22/1522 травня у Ризі відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди між Україною та Європейським Союзом щодо надання Україні третього пакету макрофінансової підтримки ЄС у сумі 1,8 млрд євро. Від України документи підписали Міністр фінансів України Наталія Яресько та Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва, з боку ЄС - віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Новий пакет макрофінансової підтримки буде надано в рамках більш широкого пакету фінансової підтримки України з боку її двосторонніх та багатосторонніх партнерів. Мета нового пакету фінансової підтримки – допомога в стабілізації фінансової системи України, поліпшення платіжного балансу та проведення реформ.

Це вже третій пакет макрофінансової підтримки, наданій Україні з боку Європейського Союзу. У 2014 та 2015 роках ЄС вже надав Україні фінансування обсягом 1,61 млрд євро у рамках двох попередніх програм макрофінансової підтримки. Разом з новою програмою, обсяг фінансування України з боку ЄС становитиме 3,41 млрд євро, що є найбільшою за обсягом фінансовою підтримкою країни-не члена ЄС за короткий період часу

«Від імені Уряду України й від імені українського народу, я хочу висловити щиру подяку Європейському Союзу за його підтримку, що є дійсно критичною для нас. Цей пакет макро-фінансової підтримки є свідченням віри ЄС, що Україна зможе провести скрізь цей складний період та досягти прогресу на шляху реформ і перетворень, - заявила з нагоди підписання Угоди Міністр фінансів Наталія Яресько. - Наш Уряд повністю відданий тому, аби працювати пліч-о-пліч з нашими європейськими партнерами, та забезпечити, аби цей внесок у майбутнє України було повністю використано».

Перший транш третього пакету макрофінансової підтримки у сумі 600 млн євро Україна отримає в другій половині червня 2015 року після ратифікації Меморандуму у Верховній Раді України та затвердження Радою директорів МВФ результатів першого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

Ключові факти про макрофінансову підтримку (МФП):

· Третя програма макрофінансової підтримки ЄС передбачає надання Україні до 1,8 млрд євро у вигляді середньострокових позик

· МФП є надається країнам-партнерам ЄС, що відчувають серйозну проблему платіжного балансу

· Макрофінансова підтримка ЄС надається як доповнення до програми співробітництва України з МВФ Механізм Розширеного Кредитування (EFF)

· Надання МФП пов’язано з успішним виконанням Україною діючої програми EFF з МВФ

· Меморандум про взаєморозуміння визначає передумови виділення коштів кожного траншу допомоги, а Кредитна угода – технічні особливості надання позикових коштів

· Відсоткова ставка позики визначається під час виходу Європейської Комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією самою кредитною ставкою.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити