У законопроект #8157 про Національне бюро фінансової безпеки завідомо закладено конфлікт з НАБУ та ДБР з метою їхнього ослаблення - Данилюк

3/21/18

У законопроекті “Про Національне бюро фінановової безпеки” (НБФБ), запропонованому Ніною Южаніною, закладено положення, що можуть суттєво ослабити НАБУ та ДБР. Про це Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив у інтерв’ю виданню “Інтерфакс”.

Він зазначив, що розробники законопроекту коментують, що саме необхідність розслідувати злочини високопосадовців є причиною виведення НБФБ з системи виконавчої влади.

Міністр зауважив, що новий орган має зосередитися на боротьбі “зі зловживаннями, коли приватний сектор наносить шкоду державі”, в той час як розслідування випадків корупції у виконавчій владі має бути виключно завданням антикорупційних органів - НАБУ та ДБР. Інакше це призведе до дублювання функцій та послаблення антикорупційних органів.

“Якщо йдеться про зловживання в органах влади, то це – корупція, отже, підслідність НАБУ або ДБР залежно від рівня злочинця. Тому коли говорять, що новий орган має розслідувати зловживання у виконавчій владі, то завідомо закладають конфлікт з НАБУ та ДБФ з метою їх ослаблення або сліпо шукають аргументи, щоб виправдати таке нелогічне підпорядкування”, - сказав Олександр Данилюк.

Міністр нагадав, що розроблений Міністерством фінансів законопроект “Про Службу фінансових розслідувань” визначає чітку підслідність нового органу, та не створює дублювань. Цей проект схвалив коаліційний Уряд, підтримали представниками бізнесу, громадського суспільства та міжнародні організації.

Законопроект #8157 “Про Національне бюро фінансової безпеки” зареєстровано у Верховній Раді 19 березня. Також 20 березня зареєстровано альтернативний законопроект #8157-1. Наразі дискусія щодо створення єдиного органу для боротьби з фінансовими злочинами триває.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: http://ua.interfax.com.ua/news/interview/493487.html

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити