У Міністерстві фінансів відбувся «круглий стіл» з питань розвитку державного внутрішнього фінансового контролю

6/16/17

16 червня в Міністерстві фінансів відбувся «круглийстіл» з питань розвитку державного внутрішнього фінансового контролю за участю керівників підрозділів внутрішнього аудиту міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Захід під головуванням Першого заступника Міністра фінансів Оксани Маркарової проведено в рамках двостороннього співробітництва між Міністерством фінансів України та Міністерством фінансів Королівства Нідерланди.

Відкриваючи зустріч, перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова зазначила, що розвиток державного внутрішнього фінансового контролю є важливою частиною реформи системи управління державними фінансами, зокрема, в контексті дотримання бюджетної дисципліни у середньостроковій перспективі та підвищення рівня прозорості та підзвітності в управлінні державними фінансами.

Було наголошено, що середньострокове бюджетне планування, яке впроваджується на сьогодні, забезпечить формування бюджетної політики на основі стратегічного підходу до визначення пріоритетних заходів. Його ключовим елементом стане Бюджетна декларація на середньостроковий період. При цьому, під час обговорення Бюджетної декларації у Парламенті головні розпорядники звітуватимуть про досягнуті ними результати.

В цьому контексті, побудова ефективної та діючої системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту – відповідальність кожного розпорядника бюджетних коштів.Крім того, були окреслені першочергові кроки Мінфіну для подальшого розвитку системи державного внутрішнього фінансового контролю, серед яких – проведення оцінки загального стану розвитку функції внутрішнього аудиту та підготовка пропозицій щодо пріоритетів її розвитку; впровадження програми підвищення кваліфікації для внутрішніх аудиторів та проведення пілотних проектів з внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту.

Наостанок Оксана Маркарова наголосила, що розбудова системи державного внутрішнього фінансового контролю – спільна партнерська робота Центрального підрозділу гармонізації Мінфіну та підрозділів внутрішнього аудиту.


В ході зустрічі учасниками проведено активне обговорення основних напрямів подальшого розвитку державного внутрішнього фінансового контролю, а також проблемних питань, які виникають у діяльності підрозділів внутрішнього аудиту державного сектору України.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити