У Міністерстві фінансів відбувся круглий стіл щодо політики Мінфіну на ринку внутрішніх запозичень у 2016 році

2/16/16

12 лютого у Міністерстві фінансів відбувся круглий стіл щодо політики Мінфіну на ринку внутрішніх запозичень у 2016 році за участі заступника Міністра фінансів Артема Шевальова та заступника Голови Національного банку України Олега Чурія.

Міністерство фінансів активно працює над оздоровлення системи державних фінансів та зменшенням боргового навантаження на державний бюджет, зокрема шляхом проведення зваженої політики на ринку внутрішніх запозичень. Ключові принципи політики щодо запозичень на внутрішньому ринку, якими керується Міністерство фінансів, взаємодія Мінфіну та Національного банку у цьому питанні, та очікування учасників ринку, стали предметом обговорення даного круглого столу.

«У січні ми відновили проведення аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики. Ми раді бачити значний інтерес до наших боргових інструментів з боку комерційних банківських установ, що було засвідчено всіма останніми аукціонами Міністерства фінансів. Сподіваємось, що відносна курсова стабільність та покращення макроекономічних показників будуть підвищувати інтерес внутрішніх кредиторів до наших запозичень», - зазначив з цього приводу заступник Міністра фінансів Артем Шевальов.

Заступник Голови Національного банку Олег Чурій розповів, що після повернення Мінфіном на ринок державних боргових паперів центральний банк припинив продаж ОВДП на вторинному ринку, а також проведення тендерів з розміщення депозитних сертифікатів НБУ з терміном обігу три місяці. Як наслідок, сьогодні майже сформовано криву дохідності: Міністерство фінансів пропонує повну лінійку ОВДП зі строком обігу від трьох місяців до трьох років, а Національний банк розміщує депозитні сертифікати зі строком обігу від овернайт до одного місяця включно.

Водночас, представник Національного банку зазначив, що в подальшому на ринок ОВДП чекає збільшення інтересу з боку банків. «Сьогодні 75% внутрішнього державного боргу зосереджено у Національного банку, і лише решта – у банків. Натомість банки розмістили близько 80 млрд грн. на депозитних сертефікатах НБУ. За умови стабілізації макроекономічної ситуації та уповільнення інфляції будуть знижуватися облікова ставка і ставки за депозитними сертифікатами НБУ, тому банки будуть зацікавлені спрямувати цю ліквідність з депозитних сертифікатів у довгосторокі ОВДП», - зауважив Олег Чурій.

Серед учасників круглого столу були також були присутні директор Департаменту боргової політики Міністерства фінансів Галина Пахачук, начальник Управління операцій на відкритому ринку і розміщення державних цінних паперів НБУ Микола Селехман, а також представники банківського сектору та фінансових компаній в Україні.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити