У Міністерстві фінансів відбулась зустріч з представниками громадських об'єднань щодо проекту по верифікації соціальних виплат і пенсій

3/9/16

9 березня у Міністерстві фінансів відбулась зустріч з представниками неприбуткових громадських об'єднань (НГО) щодо проекту по верифікації соціальних виплат і пенсій.

Міністерство фінансів активно працює над підвищенням ефективності використання бюджетних коштів. З цією метою в грудні 2015 року за ініціативи Мінфіну Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що створюють підґрунтя для проведення верифікації всіх отримувачів соціальних виплат та допомоги від держави. Окрім того, в лютому Кабінет Міністрів затвердив 7 Постанов, що дозволили завершити створення нормативної бази для функціонування процесу верифікації.

Під час зустрічі з представниками НГО начальник Управління верифікації та моніторингу виплат Міністерства фінансів Андрій Рязанцев розповів про механізм проведення верифікації соціальних виплат і пенсій, а також про поточні та очікувані результати від процесу верифікації. «Згідно з прийнятим законодавством, повноваження проводити процес верифікації делеговано Мінфіну. Ми вже розробили механізм, який дозволяє отримувати і порівнювати великі масиви інформації, зокрема, кожна ознака перевіряється мінімум тричі та з різних джерел. Наразі уже розпочато перевірку щодо наявності підстав з отримання допомоги внутрішньо-переміщеними особами», - наголосив Андрій Рязанцев.

Як зазначив представник Мінфіну, під час верифікації Міністерство фінансів перевірятиме і порівнюватиме дані різних державних органів: Мінсоцполітики, Пенсійного фонду, МВС, Казначейства, Мін'юсту та інших державних органів. За результатами перевірки Міністерство фінансів надаватиме інформацію щодо виявлених порушень профільному держоргану, що здійснює той чи інший вид соціальної виплати. Таким чином, рішення про призупинку виплат конкретному порушнику ухвалюватиме не Мінфін, а відповідальний за виплати орган.

Участь в обговоренні проекту по верифікації соціальних виплат і пенсій взяли представники НГО «Восток-SОS», «Право на захист», «Переселенці Криму і Донбасу», «Правозахисна рада України», «Карітас Україна», «Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців».

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити