У Міністерстві фінансів обговорили європейський досвід акцизного оподаткування для України

3/30/16

15-17 березня 2016 року в Міністерстві фінансів України відбувся семінар на тему акцизного оподаткування алкоголю, моторного біо-пального, пального, палива та інших енергетичних продуктів згідно права ЄС. За дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії консультували українських держслужбовців експерти федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Німецькі експерти з питань оподаткування пані Інгрід Дінкельманн-Вендлє, пан Фрідріх Зеевальд та пан Денніс Нерінг провели за дорученням Федерального міністерства фінансів Німеччини черговий семінар на тему «Поглиблення теми «Біопаливо». Введення в систему податкових пільг в сфері енергетичних продуктів. Основи загального податкового права».

В семінарі взяли участь співробітники Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Академії фінансового управління при Мінфіні, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної фінансової інспекції України.

Протягом семінару були розглянуті основні положення оподаткування алкоголю, питання взаємодії законодавства про оподаткування алкоголю із законодавством про оподаткування енергетичних продуктів. Увагу також було приділено Директиві про відновлювані джерела енергії та її впровадженню в національне право з огляду на моторне пальне і паливо та податковим пільгам для моторного біо-пального. Корисним був екскурс в «Право в сфері надання державної підтримки». Особливий інтерес викликала інформація щодо сталого виробництва моторного пального та палива, квот викидів парникових газів та їх балансування, бази даних «NABISY» та підходів до перевірки.

Під час заходу відбулися обговорення питань акцизного оподаткування багатьох видів енергетичних продуктів. Важливими темами семінару стали підготовка до виконання відповідної Директиви ЄС та наближення українського законодавства та норм до законодавства ЄС в рамках виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Довідка:

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити