У Мінфіні відбувся фаховий семінар «Наближення України до акцизного права ЄС" з німецькими експертами з державних фінансів

4/3/17

Німецькі експерти з державних фінансів поділилися підходами до акцизного права ЄС з українськими колегами. Гармонізація українського законодавства у сфері акцизів із нормами ЄС – одна з передумов успішного впровадження Угоди про Асоціацію з ЄС. Німецькі експерти обговорили виклики та передумови цих змін із відповідними українськими інституціями.

28-30 березня 2017 р. у Києві в Міністерстві фінансів України пройшов черговий фаховий семінар «Наближення України до акцизного права ЄС. Оподаткування алкогольних напоїв (зокрема, ігристих та неігристих вин і проміжних виробів) у праві ЄС».

Учасники відмітили високу якість доповідей, гарний зворотній зв’язок та високу компетентність експертів. Є висока потреба у подальших семінарах із цього напрямку.

Семінар провели німецькі експерти Інгрід Дінкельманн-Вендле, Фрідріх Зеевальд та Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти працюють у Федеральному міністерстві фінансів Німеччини, Федеральній митниці та Федеральній академії фінансів.

За три дні практичний семінар зібрав представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Академії фінансового менеджменту при Мінфіні, Науково-дослідного інституту фіскальної політики та Асоціації українських виробників «Укрводка».

Семінар охопив наступні питання:

• Право ЄС у сфері виноробства і його взаємодія з правом ЄС у сфері державної допомоги та акцизних податків;

• Закон про податок на алкоголь: особливості податкового нагляду, Контроль за системами дистиляції;

• Принципи оподаткування алкогольних напоїв (зокрема, ігристих та неігристих вин і проміжних виробів) у праві ЄС;

• Положення європейського права щодо розмежування предметів оподаткування в законодавстві про податок на алкоголь;

• Імплементація положень європейського законодавства з оподаткування алкоголю в національне право: Розмежування предметів оподаткування, Процедура призупинення виникнення податкового зобов'язання, Виникнення податкового зобов'язання.

Довідка:

Проект «Розбудова адміністративних потужностей у сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку.

Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити