У Мінфіні відбулась перша робоча зустріч з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці

4/26/17

Вчора, 25 квітня, у Міністерстві фінансів відбулась зустріч на тему реформування митниці з народними депутатами, представниками бізнесу, експертного середовища та громадськістю.

Мета зустрічі – обговорення заходів, які будуть вжиті для реалізації Концепції реформування ДФС в митному напрямку та розробка детального Плану імплементації Концепції.

Під час заходу радник Міністра фінансів Юрій Драганчук ще раз презентував схвалену Урядом Концепцію, що була підготовлена Мінфіном з урахуванням рекомендацій МВФ, митних стандартів ЄС та рекомендаціях митно-прикордонної служби США.

Концепція реформування ДФС в митному напрямку передбачає близько 20 напрямів реформування митниці. Це і організаційна структура, принципи управління, вдосконалення митного законодавства та кадрової політики, розвиток митної інфраструктури, спрощення процедур контролю, сприяння торгівлі та безпечність ланцюгів постачання тощо.

В рамках кожного з напрямків Мінфін формує детальний перелік заходів, які будуть вжиті для реалізації Концепції на практиці.

«Концепція є широким баченням Уряду реформування митної справи в Україні. Це загальний дороговказ реформи митниці, так звана «дорожня карта». Тому для реалізації цієї Концепції передбачена розробка детального Плану імплементації з конкретними датами, відповідальними органами та чітко прописаними актами, які потрібно розробити чи в які потрібно внести зміни для досягнення поставлених задач», - зазначив під час зустрічі радник Міністра фінансів Юрій Драганчук.

Водночас, Державний секретар Міністерства фінансів Євгеній Капінус додав, що такий детальний план буде розроблятись абсолютно відкрито і з залученням всіх бажаючих – народних депутатів, експертів, бізнесу та всіх зацікавлених сторін.

«Наше завдання як Міністерства, що формує митну політику, є забезпечення можливості висловитись всім бажаючим та разом знайти баланс інтересів держави і бізнесу, який буде відображений в цьому плані імплементації», - зазначив Євгеній Капінус.

В результаті першої відкритої зустрічі з підготовки детального плану імплементації Концепції реформування митниці було домовлено, що всі зацікавлені сторони надсилатимуть пропозиції за вказаною формою на електронну адресу: сustoms.minfin@gmail.com

Результати опрацювання пропозицій будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Також було сформовано чотири робочі групи по напрямкам, які продовжать свою роботу 3, 4, 10 і 11 травня 2017 року о 15:00 год в Міністерстві фінансів (вул. Межигірська, 11).

Засідання першої робочої групи – у середу, 3 травня 2017 року, о 15:00 по напрямкам:

- сприяння торгівлі
- безпечність ланцюгів постачання
- управління ризиками
- контроль на кордоні та на території країни
- правоохоронна діяльність

Засідання другої робочої групи – у четвер, 4 травня 2017 року, о 15:00 по напрямкам:

- інфраструктура та обладнання
- митні лабораторії
- інформаційно-комунікаційні технології

Засідання третьої робочої групи – у середу, 10 травня 2017 року, о 15:00 по напрямкам:

- митний транзит
- пост-митний контроль і аудит
- права інтелектуальної власності
- митні платежі

Засідання четвертої робочої групи – у четвер, 11 травня 2017 року, о 15:00 по напрямкам:

- законодавство
- організація і управління
- управління кадровими ресурсами
- митна етика та запобігання корупції
- навчання
- комунікація
- внутрішній аудит

Реєстрація на зустріч: https://goo.gl/forms/mH5Pl1OKn1uTRRGp2

Завантажити презентацію

Завантажити форму для пропозицій

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити