У Мінфіні було проведено навчальний курс «Особливості застосування ґендерно орієнтованого підходу у бюджетному процесі»

8/3/18

Минулого тижня в Міністерстві фінансів завершилася серія навчальних семінарів «Особливості застосування ґендерно орієнтованого підходу у бюджетному процесі», які проводилися для всіх міністерств України протягом червня-липня поточного року. Організатором заходів виступив Мінфін за підтримки Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» (ҐОБ).

Мета курсу – надання підтримки міністерствам та забезпечення конструктивного діалогу між спеціалістами міністерств та експертами з питань інтеграції ґендерно орієнтованого підходу у бюджетний процес.

На заключній зустрічі до учасників з вітальним словом звернулися Володимир Лозицький, директор Департаменту державного бюджету Мінфіну, Ганна Царенко, координаторка проектів Посольства Швеції в Україні, та Ольга Чернюк, заступниця керівниці Проекту ҐОБ, які побажали всім плідної роботи із застосування ҐОБ у своїх галузях.

«Інструктивний лист Мінфіну щодо підготовки бюджетних запитів на 2019-2021 роки, які вже отримали головні розпорядники бюджетних коштів, містить положення щодо включення ґендерного аспекту у бюджетні запити», - підкреслив Володимир Лозицький, директор Департаменту державного бюджету Мінфіну.

Також учасниці та учасники навчального курсу презентували напрацювання із ґендерного аналізу 17-ти бюджетних програм у різних галузях та обговорили результати і рекомендації задля їх покращення.


Довідково:

Навчання з ҐОБ для міністерств відбувалося протягом червня-липня 2018 року. Представниці та представники 14 міністерств (Міністерство фінансів України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство культури України, Міністерство оборони України, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України, Міністерство інформаційної політики України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України) вчилися здійснювати ґендерний бюджетний аналіз галузевих програм з метою виявлення ґендерних розривів та формулювання рекомендацій щодо заходів, спрямованих на їх подолання. Навчання було організовано в 4 етапи, які включали тренінги та виконання домашніх завдань. За результатами виконання підсумкового завдання 56 осіб отримали сертифікати про проходження навчального курсу із ҐОБ. Загалом у тренінгах взяли участь понад 100 учасниць та учасників.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити