У Львові відбулося публічне обговорення «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи»

10/13/15

З метою залучення широкої громадськості та бізнесу до обговорення проекту податкової реформи Міністерства фінансів, за ініціативи Прем’єр-міністра України, 12 жовтня у Львові відбулося перше публічне обговорення «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи».


Участь у заході взяли понад 70 представників місцевих компаній, бізнес-асоціацій та місцевої влади. Участь у панельній дискусії під час заходу взяли заступник Міністра фінансів Олена Макеєва, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, президент Львівської ТПП Дмитро Афтанас, голова Комітету підприємців Львівщини Андрій Гринчук та представники львівського бізнесу.

«Міністерство фінансів активно спілкувалося з громадськістю протягом останніх семи місяців, під час яких ми розробляли податкову реформу. Ті пропозиції, які презентувала на Національній раді реформ 3 вересня Міністр фінансів Наталія Яресько – це саме ті пропозиції, які озвучували нам підприємці. Проте ми готові і надалі вести діалог», - зазначила під час зустрічі заступник Міністра Олена Макеєва.

За її словами, під час обговорень проблематики податкової реформи з Мінфіном, найбільше зауважень підприємці висловлювали, перш за все, щодо надмірного оподаткування фонду оплати праці, а також щодо непрозорого адміністрування податків. Тому Міністерство фінансів поставило собі за мету створити просту зрозумілу модель, яка б встановлювала рівні та справедливі правила гри для всіх галузей економіки.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка під час свого виступу наголосив, що Львівщина завжди була регіоном, що думає не лише про свої регіональні проблеми, але й про макро-інтереси держави. «Сьогодні ми маємо дуже чітко розуміти, що ми не можемо вдатися у популістичні гасла, які будуть говорити про те, щоби всі податки скасувати, мінімізувати тощо. Ми повинні розуміти, що навіть коли держава піде на суттєве зниження податкового пресу, то цей період, - від моменту прийняття рішення, і до моменту, коли бізнес наростить обсяги виробництва, обсяги товарообороту, і разом з тим, - обсяги сплати податків, в державі у цей період буде дуже скрутно. І навіть якщо ми підемо на такі кроки, то в цей період дуже важливо, аби позиція громадських організацій йшла в унісон з позицією державних органів влади по підтримці і розумінню споживачів соціальних благ про неможливість повністю задовольнити їхні потреби».

За словами представника Львівської ТПП Михайла Коропецького, підприємства-члени цієї асоціації підтримують пропозицію лінійних ставок, озвучену Міністерством фінансів, хоча й пропонують ставку цих податків менше, ніж Міністерство. Зі свого боку, модератор заходу, керівник Українського Медіа-Центру Реформ Тарас Качка застережив проти надмірного зниження податків, оскільки «збільшення розриву між видатками і доходами бюджету призводить до збільшення претензій податкових органів, особливо щодо тих платників податків, які платять їх повністю».

Проект податкової реформи Міністерства фінансів було в цілому підтримано і представниками великих місцевий компаній, що були присутні на зустрічі.

«Стосовно загальної концепції податкової реформи – ми її в принципі підтримуємо. В основному вона спрямована на зниження тягаря на фонд оплати праці, що дуже важливо для великих підприємств», - заявив під час свого виступу Василь Даниляк, фінансовий директор компанії «Галнафтогаз», яка, за словами Даниляка, відноситься до того 1% підприємств України, які формують державний бюджет.

За словами віце-президента SoftServe Олега Дениса, IT-сектор також «знайшов спільну точку з Мінфіном». «Ми згодні на поступове підняття ставки податку [в рамках спрощеної системи оподаткування]. Протягом кількох років можна збільшити її з 4 до 10%... Ми не просимо пільг, але ми просимо відсутності різких рухів у зміні системи оподаткування», - зазначив Олег Денис.

Також під час заходу голова Комітету підприємців Львівщини Андрій Гринчук підняв питання податкових спорів та вимог бізнесу щодо їх цивілізованого розгляду. У відповідь голова Львівської ОДА Олег Синютка запропонував реалізувати на Львівщині експеримент щодо залучення до розгляду спорів між підприємцями та Державною фіскальною службою України незалежних фахівців. А голова комітету з оподаткування та бухгалтерського обліку Західноукраїнського офісу Європейської бізнес асоціації, фінансовий директор компанії Hafelе Ігор Піхурко додав, що для того, аби досягти значного покращення в адмініструванні податків, було б гарно, якби реформа Державної Фіскальної Служби відбувалася за прикладом реформи поліції в Україні.

Наступне публічне обговорення проекту податкової реформи в рамках «Національного діалогу» відбудеться у м. Харків.Ключові факти про проект «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи»

- проект здійснюється за ініціативи Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка;

- проект здійснюється Міністерством фінансів України спільно з Українським медіа-центром реформ за підтримки Фонду «Відродження»;

- в рамках проекту будуть проведені публічної дискусії із представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості у Львові, Харкові, Дніпропетровську та Києві;

- участь у публічному обговоренні «Національний діалог» у Львові взяли близько 80 представників компаній та бізнес-асоціацій Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, а також представники місцевих органів влади;

- участь у панельній дискусії під час публічного обговорення взяли: заступник Міністра фінансів Олена Макеєва, голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка, президент Львівської Торгово-Промислової Палати Дмитро Афтанас, представник Львівської ТПП Михайло Коропецький, голова Комітету підприємців Львівщини Андрій Гринчук, віце-президент Концерну «Галнафтогаз» Василь Даниляк, віце-президент SoftServe Олег Денис, голова комітету з оподаткування та бухгалтерського обліку Західноукраїнського офісу Європейської бізнес асоціації, фінансовий директор компанії Hafele Ігор Піхурко, модератором заходу виступив керівник Українського медіа-центру реформ Тарас Качка.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити