У Харкові відбулося друге публічне обговорення в рамках проекту «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи» за участі заступника Міністра фінансів Олени Макеєвої

10/28/15

27 жовтня у Харкові відбулося друге публічне обговорення в рамках проекту «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи», що проводиться Міністерством фінансів за ініціативи Прем’єр-міністра України.

Участь у заході взяли понад 100 представників місцевих компаній, громадських діячів, бізнес-асоціацій, місцевої влади та ЗМІ.

Під час зустрічі на загальне обговорення було винесено проект податкової реформи, розроблений Мінфіном. У своєму виступі заступник Міністра фінансів Олена Макєєва звернула увагу, що одним з головних принципів підготовки проекту реформування системи оподаткування було те, що реформа ні в якому разі не повинна проводитись за рахунок малозабезпечених верств населення і пенсіонерів. При цьому обов’язковим було створення рівних умов для бізнесу, а також спрощення адміністрування податків. Саме тому в основу запропонованої реформи ліг принцип flat tax rate («пласкі» ставки).

«Ми розуміємо, що будь-який підприємець сьогодні хоче самостійно розбиратися в податковому законодавстві і регулювати, скільки він платить податків, тому модель, запропонована Міністерством фінансів, пропонує плоску лінійну ставку 20% (ПДВ, податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб та ЄСВ). Вона проста і зрозуміла для всіх», - зазначила Олена Макеєва.

За словами заступника Міністра фінансів, бізнес готовий підтримати дану податкову модель за умови, що податкове навантаження дійсно буде істотно зменшено. Адже зараз більшість зауважень пов'язані з непрозорим адмініструванням податків і тими проблемами, які у цій сфері накопичувалися роками.

Своїми думками щодо проекту податкової реформи Мінфіну поділилися також керівник групи експертів ВГО "Спілка податкових консультантів України" Людмила Рубаненко, президент Харківської Торгово-Промислової Палати Віктор Звєрєв, голова Ради директорів компанії Телесенс Інтернешнл Едуард Рубін та ін.

Наступне публічне обговорення проекту податкової реформи Міністерства фінансів в рамках «Національного діалогу» відбудеться 6 листопада у м. Дніпропетровськ.

Ключові факти про проект «Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи»:

- проект здійснюється за ініціативи Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка;
- організаторами проекту є Міністерство фінансів України спільно з Українським медіа-центром реформ за підтримки Фонду «Відродження»;
- проект передбачає проведення публічних дискусій з представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості у Львові, Харкові, Дніпропетровську та Києві.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити