Система призупинки ризикових накладних: висвітлення проблем і створення робочої групи

7/21/17

Система призупинки ризикових накладних: висвітлення проблем і створення робочої групи

Вчора 20 липня 2017 року в прес-центрі Ліга Бізнес Інформ відбувся круглий стіл Мінфіну та ДФС на тему “Система призупинки реєстрації податкових накладних: проблеми і шляхи вирішення”.

Система призупинки реєстрації ризикових податкових накладних є важливою складовою боротьби з податковими махінаціями. Тільки за умови ефективного попередження мільярдних схем і скруток можливою є робота системи автоматичного відшкодування ПДВ для бізнесу. Для обговорення існуючих проблем і пошуку рішень сьогодні було проведено круглий стіл із залученням експертів та бізнесу.

Наразі Мінфін та ДФС працюють із залученням максимальних додаткових ресурсів, аби

  • пришвидшити процес розгляду технологічних карт, що дозволять чесним платниками уникнути призупинення реєстрації накладних у майбутньому;
  • прискорити роботу комісій ДФС, які розглядають призупинені накладні та виносять щодо них рішення;
  • підвищити спроможність електронного Кабінету платника податків за рахунок ІТ-рішень та залучення додаткового фахового ресурсу;
  • напрацювати фахові рішення для покращення алгоритмів та критеріїв призупинки ризикових декларацій;
  • покращити донесення інструкцій щодо коректного заповнення всієї документації, необхідної для поновлення реєстрації податкових накладних.

Державний секретар Мінфіну Євгеній Капінус зазначив: “Хіба можна говорити, що реєстр автоматичного відшкодування ПДВ може існувати без системи призупинки ризикових накладних? Система призупинки є необхідною. Вже зараз ми бачимо, що систему активно тестують та намагаються знайти слабкі місця. Ми маємо дійти до ситуації, коли “обхід” системи стане безперспективним для потенційних порушників. Наразі ми працюємо над вдосконаленням правового поля та алгоритмів. Значна кількість бізнес-асоціацій підтримує введення цієї системи. Так само, як систему електронного відшкодування ПДВ ”.

На круглому столі учасники домовилися про створення постійної робочої групи на платформі Мінфіну. Вона буде опікуватися представленням через експертів сторони підприємців, які зіткнулися з проблемами, вирішенням нагальних питань, а також коригуванням та розробкою кращих рішень для самої системи. До членів робочої групи увійдуть представники Мінфіну, ДФС, фахівці з податкової та бухгалтерської сфери та представники асоціацій бізнесу. Робоча група працюватиме у Мінфіні, про результати її учасники повідомлятимуть у спеціальній групі Фейсбук. Деталі згодом.


Алгоритм дій при зупинці реєстрації податкової накладної (ПН) та розрахунку коригування (РК)

Новина на сайті Ліга Бізнес Інформ

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити