Система е-Receipt – важливий інструмент у боротьбі з контрабандою, що дозволить контролювати ланцюжки поставок – Верланов

9/6/18

Заступник Міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв’ю виданню «Економічна Правда» розповів про особливості проблеми контрабанди в Україні та методи боротьби з нею.

Сергій Верланов підкреслив, що за митними надходженнями липень і серпень якісно відрізняються від інших місяців цього року. Митниця, яка раніше недовиконувала розпис, стала на шлях виправлення. Проте боротьба з контрабандою значно ускладнюється тим, що в Україні існує цілий пласт суспільних відносин, які ніяк не регулюються. Зокрема, це відсутність фіксації обороту товарів всередині країни. Як наслідок, фізичні особи-підприємці фактично не ведуть облік придбаного і проданого.

«Що для нас контрабанда у класичному розумінні? Це Остап Бендер, який переносить годинники через кордон. Але проблема в контролі не лише того, що виносять, а й того, що заносять. Як тільки контрабандист вийшов із зони контролю митниці і проніс через неї контрабанду, він через секунду може абсолютно легально виставити на продаж товар в інтернет-магазині і продати його від імені будь-якого суб'єкта підприємницької діяльності. І це абсолютно легально. Ніхто не може запитати у суб'єкта підприємницької діяльності, де він взяв ці товари».

Заступник Міністра фінансів зазначив, що для боротьби з контрабандою на митницю були закуплені сканери. Процес закупівлі був непростим, але тендери відбулися. Крім того, у ДФС створюється департамент таргетингу та управління митними ризиками. Наразі ДФС укомплектовує його кадрами.

Сергій Верланов підкреслив важливість значення програми e-Receipt у боротьбі з контрабандою, що дозволить контролювати ланцюжки поставок. Проект е-Receipt передбачає проведення пілотного експерименту до 31 грудня 2019 року. У червні Кабмін затвердив «Порядок реалізації експериментального проекту реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій», Мінфін також напрацював проект наказу, який звільняє підприємців від щоденного вклеювання фіскальних звітних чеків та спрощує реєстрацію РРО.

«В найближчі 2-3 тижні ми затвердимо концепцію. Після цього збиратимемо заявки від усіх охочих взяти участь в експерименті і за результатами розгляду пропозицій виробників (постачальників) Міжвідомчою робочою групою протягом місяця буде надано пропозиції Мінфіну щодо переліку новітніх моделей комплексів, які беруть участь в експериментальному проекті. Мінфін, в свою чергу, затвердить цей перелік та направить його до ДФС для реєстрації у Державному реєстрі РРО. Але це лише частина справи. Потрібно напрацювати законодавчі зміни, які визначать принципи роботи системи», - зазначив Сергій Верланов.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням: https://bit.ly/2Nigmos

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити