Стратегія розвитку державного банківського сектору базується на 4 основних пріоритетах - Гелетій

10/23/18

Заступник Міністра фінансів Юрій Гелетій в інтерв’ю виданню «Новое Время» розповів про стратегію розвитку державних банків.

Юрій Гелетій зазначив, що у лютому Кабмін схвалив Стратегію розвитку державного банківського сектору. Стратегія базується на чотирьох основних пріоритетах.

"По-перше, кожен банк повинен розробити і почати імплементацію індивідуальних стратегій, які допоможуть їм покращити позиції на ринку та забезпечать сталу прибутковість банку в середньо- та довгостроковій перспективах. По-друге, кожен банк повинен покращити функції управління. Йдеться, перш-за-все, про корпоративне управління, яке повинно відповідати найкращим міжнародним практикам (ОЕСР, Базельського Комітету). По-третє, це розробка та впровадження підходів для роботи з непрацюючими кредитами з метою зменшення тиску на баланси банків державного сектору, максимізації їх залишкової вартості. І останнє завдання – впровадження планів виходу держави з капіталу банків задля забезпечення підвищення їхньої вартості".

Заступник Міністра фінансів зауважив, що ключові принципи корпоративного управління для банків державного сектору передбачають:
а) зміни до складу наглядової ради, 2/3 членів якої відтепер повинні бути незалежними директорами (включаючи незалежного Голову наглядової ради), обрані за результатами прозорого конкурсного відбору;
б) наявність комітетів, які очолюватимуться незалежними директорами і прийматимуть рішення з найбільш важливих питань, зокрема комітети з питань аудиту, винагород, призначень та ризиків;
в) досвідчені управлінські команди, з якими укладатиметься договір з чітко встановленими КПЕ.

Повний текст інтерв'ю за посиланням: https://bit.ly/2OGMROJ

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити