Стратегія боротьби з контрабандою – це фіскалізація, кешлес, розширене застосування РРО - Верланов

12/17/18

Заступник Міністра фінансів Сергій Верланов в інтерв’ю «Перша Шпальта» розповів про дві стратегії, які вживає Уряд для боротьби з контрабандою.

Сергій Верланов зазначив, що зараз в Україні законно, використовуючи спрощену систему оподаткування, можна торгувати будь-яким товаром, не маючи на нього первинних документів. Це сприяє тому, що контрабанда існує, адже продати речі, які були контрабандно завезені, легко.

«Що ми робимо з цим? Стратегія одна – це фіскалізація, кешлес, розширене застосування РРО. Коли ми переходимо на безготівкові розрахунки, набагато легше слідкувати за грошовими потоками. Робоча група в Мінфіні працює над запровадженням новітніх РРО, які будуть використовуватись в інтернет-торгівлі».

Заступник Міністра фінансів також додав, що для боротьби з контрабандою проводиться так званий митний експеримент. На митницях встановлюються стаціонарні сканерні системи. Це забезпечить не вибіркове, а повне сканування всього товаропотоку, а отже, ефективний контроль. Паралельно у ДФС створили і укомплектували департамент митних ризиків і таргетингу, який 24/7 працюватиме в режимі «чотирьох очей», тобто одна пара слідкує за сканером, наприклад, на митниці в Чопі, а інша - в режимі live у ДФС відслідковує проходження вантажів і контейнерів на цьому ж пропускному пункті. Зараз в тренінговому центрі у ДФС йде підготовка фахівців для такої роботи.

Сергій Верланов також зауважив, що у наступному році Мінфін стартує з ініціативою вимірювання так званих "tax gaps", тобто податкових розривів. Цю методологію активно використовують у розвинутих країнах, зокрема у Великій Британії, яка останні декілька років теж переживала режим економії. «Tax gaps» - це різниця між тим, скільки податків платить бізнес, і скільки він би мав сплатити, на думку держави.

Повний текст інтерв’ю за посиланням: https://bit.ly/2CeAodf

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити