Стан виконання Державного бюджету у лютому 2019 року

3/1/19

Кожен місяць 2019 року за визначенням сповнений викликів, основним з яких є обслуговування державного боргу. Міністерство фінансів у щоденному режимі аналізує стан ліквідності, щоби вчасно і в повному обсязі фінансувати видатки цьогорічного Державного бюджету.

У лютому 2019 року за оперативною інформацією Державного казначейства доходи Державного бюджету (загальний і спеціальний фонди) становили 70,3 млрд грн або 108,6% від розпису. Доходи зросли на 24,9% порівняно із лютим 2018 року, що пов’язано зі зростанням заробітних плат (ПДФО) та вищим рівнем споживання (ПДВ, акцизи).

Доходи загального фонду Державного бюджету склали 97,9% від розпису. Це пов’язано з кількома причинами:


  • фактичний ріст імпорту був меншим, ніж закладено в бюджетні показники;
  • переплата на початок лютого по рентній платі за природний газ склала 0,6 млрд грн;
  • скоротилось виробництво тютюнових виробів;
  • мало місце наповнення внутрішнього ринку оптовими компаніями за рахунок запасів на складах, акциз з яких сплачено у попередніх роках.

Нижчі за планові доходи від ввізного ПДВ, ренти та акцизу було частково компенсовано за рахунок перевиконання розпису по податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.

Доходи спеціального фонду Державного бюджету становили 198% від розпису. Це пояснюється передусім надходженнями до спеціального фонду ввізного мита, ПДВ та акцизу від митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, завезених у період з 1 січня 2015 року до 25 листопада 2018 року. У лютому ці платежі, які є джерелом фінансування Пенсійного фонду, становили 4,0 млрд грн.

Крім того, у лютому надійшло 1,5 млрд грн конфіскованих коштів за рішенням суду за вчинення корупційного правопорушення.

За два місяці 2019 року доходи Державного бюджету становили 124,8 млрд грн або 99,2% від розпису. Порівняно з минулим роком доходи збільшились на 13,3 млрд грн або на 12,0%.

Міністерство фінансів та ДКСУ повністю та вчасно профінансували необхідні видатки лютого відповідно до розпису на підставі платіжних доручень.

Станом на 1 березня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 8,2 млрд грн. В перший день весни валютний рахунок уряду було поповнено завдяки коштам, отриманим від позики, здійсненої під гарантії Світового банку, у сумі 512 млн євро.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити