Співвідношення державного і гарантованого державою боргу до ВВП зменшилося з 80,9% у 2016, до 71,8% у 2017 році

3/23/18

Державна служба статистики оприлюднила фінальні статистичні дані щодо валового внутрішнього продукту (ВВП) за 2017 рік. За їх результатами темпи зростання ВВП в країні помітно збільшилися. Попри попередні прогнози, ріст ВВП у 2017 році склав 2.5%.

Співвідношення державного і гарантованого боргу до ВВП вперше з 2011 року зменшилося в порівнянні з попереднім роком (з 80,9% на кінець 2016 року до 71,8% на кінець 2017 року).

Це свідчить про те, що баланс поступово наближається до оптимального значення в 60% співвідношення державного і гарантованого боргу до ВВП.

«Ми бачимо що перший раз з 2011 року цей відсоток зменшився і почав наближатися до "безпечного" значення в 60%. Основна причина - низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях», – зазначив заступник Міністра Фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Буца.

Таких результатів вдалось досягти завдяки запровадженню нових підходів у бюджетному плануванні – встановлення чітких орієнтирів та бюджетних правил на середньостроковий період, в тому числі щодо рівня дефіциту державного бюджету.

На позитивні зміни у співвідношенні державного та гарантованого державного боргу також вплинули нові підходи в управлінні державним боргом: запроваджені Міністерством фінансів активні операції з державним боргом щодо зменшення валютної складової та зглаждення графіку погашення державного боргу.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити