Спільна заява Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів щодо відправлення хворих на лікування за кордон

1/23/17

СПІЛЬНА ЗАЯВА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ ЩОДО ВІДПРАВЛЕННЯ ХВОРИХ НА ЛІКУВАННЯ ЗА КОРДОН

Життя українців є найвищою цінністю для держави. Розуміючи, що існує ряд обставин, за якими деякі громадяни не в змозі самостійно оплатити дороговартісне лікування за кордоном, держава виділяє кошти для відправлення пацієнтів за кордон.

У Міністерстві охорони здоров’я працює спеціальна Комісія, котра відповідає за прийом документів, ведення обліку та визначення списку пацієнтів, на лікування яких будуть виділятися кошти.

Зазвичай гроші на лікування за кордоном перераховувалися МОЗ рівними траншами тричі на рік, що означає, що групи пацієнтів відправлялися також тричі на рік не відповідно до їх стану, а до надходження коштів.

Однією з наших цілей є створення якісних медичних послуг світового рівня в Україні для того, щоб наші громадяни мали змогу отримати необхідне лікування саме в нашій державі. Проте, стан деяких пацієнтів не дозволяє чекати, а потребує термінового втручання.

Для того, щоб вирішити проблему, МОЗ та Мінфін домовились змінити систему фінансування і перерахувати усі кошти на лікування за кордоном на початку року, для того, щоб хворих можна було відправляти відразу ж після прийняття рішення Комісією. Завдяки цьому, уже до кінця березня ми матимемо усю річну суму для відправлення хворих за кордон. Це означає, що пацієнти зможуть виїхати на лікування саме тоді, коли вони цього потребують.

У суботу медичний департамент МОЗ зібрався на екстренне засідання. Завданням було підготувати всі необхідні документи та погодження, а саме: уточнити списки пацієнтів на відправлення, з’ясувати стан пацієнтів у списку, зв’язатися з лікуючими лікарями, місцевими управліннями і департаментами охорони здоров’я для вирішення усіх формальних питань. Ми намагаємося не втратити жодного дня, щоб уже сьогодні Комісія могла прийняті усі потрібні рішення та підписати документи, які дозволять нам скористатися перерахованими коштами.

Також у понеділок планується зустріч представників Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів, які тримають дане питання на контролі, а також для того, щоб обговорити ідею створення Резервного фонду для відправки пацієнтів за кордон, що дозволило б нам швидко реагувати у ситуаціях з пацієнтами у критичному стані.

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство фінансів працюють спільно та злагоджено над змінами до фінансування медичної галузі для того, щоб забезпечити підтримку та допомогу держави для тих, хто її критично потребує, та покращити якість медичних послуг.


Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити