Сьогодні розпочали роботу мобільні групи для протидії корупції на митниці

9/5/16

5 вересня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Міністр фінансів Олександр Данилюк запустили роботу мобільних груп із запобігання та виявлення порушень митного законодавства. Це нововведення запроваджено в рамках системної реформи митниці, яку спільно впроваджують Прем’єр-міністр та Міністр фінансів. Перші 10 мобільних груп виїхали в місця дислокації у Київській, Львівській, Одеській, Закарпатській та Волинській областях. Через два тижні ще 10 груп розпочнуть роботу у прикордонних зонах.

В чому була проблема?

Міністерство фінансів регулярно проводить зустрічі з бізнесом та експертами для вироблення оптимальних рішень під час проведення реформ. В ході зустрічей підприємства найчастіше скаржаться на корупційність і контрабанду на митниці, довгі черги, складність митних процедур і їх непрозорість, суб’єктивність прийняття рішень щодо митного оформлення товарів та транспортних засобів тощо.

Рішення

За дорученням Прем’єр-міністра Міністерством фінансів було створено Таргетинг-центр із запобігання та виявлення порушень митного законодавства, а також та 20 спільних мобільних груп для протидії корупції на митниці.

Як це буде працювати?

Спочатку Таргетинг-центр, який був створений два тижні тому, проводитиме аналітично-пошукову роботу і виявлятиме ризикові операції в зоні діяльності митниць. Далі Центр дає доручення мобільній групі виїхати на місце, перевірити ситуацію та оперативно відреагувати на правопорушення. Мобільні групи у складі 4-х осіб (дві від ДФС та по одній від Прикордонної служби і Національної поліції) будуть у цілодобовому режимі діяти по всій території України. Вони матимуть право безперешкодно входити в усі зони митного контролю, пункти пропуску, зупиняти транспортні засоби, приймати рішення щодо огляду / переогляду тощо.

Окрім того, вся робота мобільних груп передбачає повну фото- та відеофіксацію на всіх етапах. Це допоможе уникнути зловживань та дасть можливість належним чином проконтролювати роботу мобільних груп.

При цьому працівники будуть добре мотивовані, адже їх зарплата стартує від 30 тис. грн, що в 10 разів більше зарплати рядового митника. Зокрема, старший мобільної групи отримуватиме 40 тис. грн, а керівник Центру - 50 тис. грн. Це дозволило набрати сильних людей, а також зменшити ризик корупції, тому чесному бізнесу нема чого боятись.

Що це дає?

Під час церемонії запуску мобільних груп сьогодні Міністр фінансів зазначив, що мобільні групи мають дуже просту і водночас складну задачу – зменшити корупцію та контрабанду на митниці. «Це вкрай важливо не лише для бізнесу, але й для пересічних громадян, адже від митниці залежить майже половина всіх надходжень від Державної фіскальної служби. Збільшення цих надходжень означає додатковий ресурс для збільшення зарплат та соціальних виплат», - наголосив О.Данилюк.

Що далі?

Мінфін хоче бути впевнений, що мобільні групи працюють ефективно та прозоро, і найкраща гарантія цьому – громадський контроль та зворотній зв'язок. Надсилайте свої коментарі та пропозиції на електрону адресу infomf@minfin.gov.ua

Наступними кроками буде подальше впровадження вже прийнятих рішень по удосконаленню роботи митниці:

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити