Розвиток ІТ- інфраструктури ДФС та максимальне розширення електронного кабінету платника - першочергові ініціативи у реформі ДФС – Данилюк

9/27/17

26 вересня відбулося чергове засідання Комітету управління Проекту з комплексної реформи Державної фіскальної служби (ДФС) у складі Міністра фінансів Олександра Данилюка, в.о Голови ДФС Мирослава Продана, Держсекретаря Мінфіну Євгенія Капінуса, радника Міністра Яни Бугрімової, та Робочої групи з реформи ДФС.

Робоча група з реформи ДФС, за результатами 6-тижневої діагностики основних функцій та сервісів Державної фіскальної служби визначила 4 головні напрямки роботи в короткостроковій перспективі, які було затверджено 31 серпня на попередньому засіданні Комітету управління Проекту з комплексної реформи ДФС.

Під час зустрічі, в рамках чотирьох пріоритетних напрямків реформи, були затверджено10 першочергових ініціатив, які мають бути реалізовані протягом наступних двох місяців.

“Потрібно надалі пришвидшувати впровадження необхідних ініціатив, що змінять філософію та підходи в роботі ДФС та полегшать взаємодію платників податків з держвою. Для цього потрібно покращити роботу сервісів, максимально автоматизувавши процеси всередині ДФС. Ми визначили, як саме це зробити, провівши ретельний аудит ІТ-структури ДФС. Отже, ми, в першу чергу, будемо вдосконалювати сервіси та максимально розширювати функціонал електронного кабінету платника, щоб люди відчули різницю у взаємодії з ДФС”, - зазначив Олександр Данилюк.

10 ініціатив, що були визначені для негайного впровадження:

 1. Переведення максимальної кількості послуг онлайн.
 2. Нарощення можливостей call-центру – збільшення потужності через збільшення кількості працівників для підвищення якості обсулговування.
 3. За результатами аудиту ІТ-структури ДФС, розробити план та почати впровадження рекомендацій. На меті є розбудова сучасної та захищеної IT-інфраструктури.
 4. Автоматизація камеральних перевірок для їх більшої ефективності і якості.
 5. Вдосконалення ризикової моделі податкових перевірок – деталізація критеріїв моделі ризиків.
 6. Сегментація та пріоритизація податкових боржників для подальшого впровадження стратегії прямих контактів з боржниками.
 7. Розробка стратегії і дорожньої карти підвищення рівня добровільної сплати податків.
 8. Дослідження задоволення працівників ДФС умовами праці та культурою організації (Organizational Health Index)
 9. Реалізація заходів з нематеріальної мотивації працівників ДФС – розробка і впровадження ініціатив з негрошового заохочення працівників.
 10. Перегляд функціонального і регіонального розподілу працівників
 11. Ці ініціативи значно підвищать ефективність роботи ДФС. Вони позитивно вплинуть на процес роботи всередині структури, та є ініціативами, що можливо реалізувати в короткостроковій перспективі. Зараз є вкрай необхідним отримати швидкі ти якісні результати, що стануть фундаментом для майбутніх перетворень.

  Нагадаємо, що раніше Канада, МВФ, Німеччина, ЄБРР, ЄС та США підтримали Мінфін у реформі Державної фіскальної служби.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити