Роз’яснення щодо участі у конкурсному відборі уповноважених банків, через які здійснюватиметься виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ

12/12/16

У зв’язку з чисельними зверненнями банків щодо участі у конкурсному відборі уповноважених банків, через які здійснюватиметься виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ Міністерство фінансів надає наступні роз’яснення.

1. Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 22.09.2016 № 662 про «Деякі питання виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ» затверджено Порядок проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.

- Уповноважені банки, які пройшли конкурсний відбір та були визначені переможцями конкурсу починаючи з 05.10.2016 (дата набрання чинності даної Постанови), у тримісячний строк повинні забезпечити виконання вимог цієї постанови.
- Згідно з пунктом 3 Постанови Мінфін повинен забезпечити у тримісячний строк проведення конкурсного відбору уповноважених банків, через які здійснюватиметься виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.
- Враховуючи викладене Конкурс має бути проведено не раніше 5 січня 2017 року, про що буде додатково повідомлено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України.
- Усі наступні конкурси проводитимуться 10 липня та 10 грудня.

2. З приводу закінчення 31.12.2016 терміну дії договорів з Пенсійним фондом на виплату пенсій уповноваженими банками, які були визначені до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 662.

- Мінфін на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 17.11.2016 № 42369/1/1-16 до листа Пенсійного фонду погодив пропозицію Пенсійного фонду стосовно подовження до кінця місяця, в якому буде прийнято рішення конкурсної комісії про припинення банками функцій уповноваженого, договорів з банками, які набули статусу уповноваженого до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 № 662, на право виплати пенсій та грошової допомоги.
- На сьогодні Пенсійний фонд разом з Мінсоцполитки здійснює заходи щодо переукладання договорів з банками.

3. Щодо надання у складі конкурсної документації інформації про застосування (незастосування) до претендента (власників істотної участі, пов’язаних осіб) Україною, іноземними державами — членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС санкцій протягом останніх 12 місяців:

- Міністерство фінансів листом від 22.11.2016 № 31-14020-12-10/33053 звернулося в адресу Національного банку та МЗС з проханням сприяти в отриманні банками претендентами інформації щодо застосування (незастосування) до претендента (власників істотної участі, пов’язаних осіб) Україною, іноземними державами — членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС санкцій протягом останніх 12 місяців.


4. Щодо звітного періоду на який має бути надано аудиторський висновок зазначаємо:

Відповідно до піпункту 3 частини першої пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1231 для участі в конкурсі претендент повинен:
- подати конкурсній комісії аудиторський висновок про фінансовий стан претендента на останню звітну дату або засвідчену в установленому порядку його копію;
- згідно з пунктом 3.2 глави 3 постанови Правління Національного банку від 09.09.2003 № 389 аудиторський звіт банку подається до Національного банку не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Враховуючи зазначене претенденти мають надати конкурсній комісії наявний останній аудиторський висновок.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити