Результати зустрічі Стратегічного діалогу ЄС-Україна щодо реформи системи управління державними фінансами

3/26/19

26 березня під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової відбулася друга зустріч учасників Стратегічного діалогу ЄС-Україна щодо реформи системи управління державними фінансами та перше розширене засідання робочої групи.

Робоча група високого рівня та дев'ять тематичних підгруп, що складаються з представників Міністерства фінансів, МЕРТ, Рахункової палати, інших органів державної влади, громадських організацій та міжнародних партнерів, була створена 22 грудня 2018 року.

Учасники зустрічі зосередилися на тих компонентах реформи СУДФ, де відбулися найбільші зміни за останні шість місяців, і які потребують пріоритетної уваги.

Передусім це бюджетна реформи та запровадження середньострокового бюджетного планування з регулярним оглядом видатків. Другий напрям - новий підхід до оцінки фіскальних ризиків. Третє нагальне питання - реформа ДФС, яка передбачає розділення податкової та митної служб, а також наближення наших податкових та митних систем до міжнародних та європейських стандартів. Цьому мають сприяти, зокрема, ратифікована Верховною Радою Конвенція MLI, проголосований у першому читанні законопроект про авторизованих економічних операторів, підтриманий профільним комітетом проект закону про NCTS та законопроект про фінансовий моніторинг.

«Реформа ДФС дасть ефект тільки тоді, коли проходитиме одночасно з прийняттям законів, що наближають нас до стандартів ЄС, враховують всі рекомендації наших міжнародних партнерів та використовують найкращі практики», – підкреслила Оксана Маркарова.

Міністр також нагадала, що Мінфін продовжує надавати відкритий доступ до інформації про державний бюджет, про діяльність державних банків, включаючи звіт про проблемні кредити, а також пояснювати її громадськості через веб-сайт та соціальні медіа, презентації та інтерв'ю.

«Ми також розвиваємо систему державного внутрішнього фінансового контролю. У грудні минулого року були прийняті зміни до Бюджетного кодексу та урядове рішення, яке наблизило внутрішній контроль та внутрішній аудит до міжнародних стандартів. Зокрема, ці зміни встановлюють основні принципи внутрішнього контролю на основі моделі COSO», - нагадала міністр.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, в.о. ДФС Олександр Власов та заступники міністра фінансів Василь Шкураков, Юрій Гелетій та Сергій Верланов детально зупинилися на проміжних підсумках реалізаії плану дій у конкретних напрямках – управління фіскальними ризиками та ліквідністю, борговій політиці, співпраці з міжнародними партнерами та донорами, податковому адміністрування.

«З моменту нашої попередньої зустрічі українська сторона зробила багато кроків у правильному напрямку і темпи просування реформи системи управління державними фінансами вражають», - підсумував голова Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер.

За підсумками роботи підгрупи підготували зміни до Плану дій з реформування СУДФ: технічні (формулювання та терміни), а також нові кроки і заходи. Консолідований проект оновленого Плану дій був представлений на робочій групі. Робоча версія аналітичного звіту про реалізацію реформи СУДФ вже надіслана партнерам ЄС, після чого він буде доопрацьований і оприлюднений.

Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR) - це проект ЄС, який підтримує Уряд України у впровадженні Стратегії реформування державного управління, ухваленої в червні 2016 року. Проект консультує Уряд (Секретаріат Кабінету Міністрів України, Національне агентство України з питань державної служби), допомагає готувати державних службовців та надає іншу підтримку.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити