Реформування державного банківського сектору є одним з ключових напрямків роботи Мінфіну – Гелетій

10/23/18

Скорочення частки держави на банківському ринку є одним з пріоритетів роботи Мінфіну. Про це заявив заступник Міністра фінансів Юрій Гелетій в інтерв’ю виданню «Новое Время».

Наприкінці 2016 року Урядом України для забезпечення фінансової стабільності було прийнято рішення про націоналізацію найбільшого банку України – ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», що зумовило зростання частки банків державного сектору в активах системи до 55%.

«Наш ключовий орієнтир – це 24%. Якщо порівнювати з показником 2015-2016 років, до націоналізації Приватбанку, частка державних банків складала близько 27%. Власне, Міністерство й орієнтується на зазначений показник. Ми чітко розуміємо, що держава не повинна бути ключовим гравцем на банківському ринку, вона повинна забезпечити конкурентне середовище на ринку. Державні банки повинні спрямовувати свої зусилля на реалізацію фінансової та економічної політики держави. Безумовно, вони повинні конкурувати на засадах змагальності у банківському секторі», - підкреслив Юрій Гелетій.

Заступник Міністра фінансів також зауважив, що державні банки демонструють позитивні показники прибутковості. Зокрема, за результатом діяльності у першому півріччі прибуток Приватбанку склав 7 млрд грн. Решта банків також працюють з позитивною динамікою прибутковості. У частині кредитування домінує корпоративний сектор, нарощується база депозитів фізичних осіб.

Банки сконцентровані на реалізації власних стратегій розвитку та положень Засад стратегічного реформування державного банківського сектору. Це ті ініціативи, які спрямовані на відновлення діяльності державних банків як стабільних, прибуткових установ, що функціонують на комерційних засадах.

Повний текст інтерв’ю за посиланням: https://bit.ly/2OGMROJ

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити