Ратифіковано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування з Ірландією

7/16/15

За пропозицією Міністерства фінансів України Верховна Рада ратифікувала Конвенцію між Україною та Ірландією про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням від податків на доходи і доходи від відчуження майна (законопроект №0049).

Мета Міністерства фінансів – розширення бази оподаткування в Україні за рахунок детінізації економіки, боротьби з ухиленням від сплати податків, з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків. Лише за останній час з цією метою, за пропозиції Міністерства фінансів, було запроваджено обов’язкове використання РРО для платників податків третьої групи єдиного податку (з доходом більше 1 млн гривень на рік), електронну систему адміністрування ПДВ та розпочато інституційну реформу Державної фіскальної служби. Окрім того, Міністерство здійcнює активні кроки для боротьби з відтоком капіталів до офшорів. Зокрема, на початку липня Міністерство фінансів домовилося з Урядом Кіпру про перегляд Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Черговим кроком на шляху покращення податкового поля для українських платників податків є ініційована Мінфіном ратифікація Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Ірландією.

Зазвичай пасивні доходи у вигляді дивідендів, процентів та роялті можуть оподатковуватися одночасно у двох країнах. Тому метою укладення Конвенції є врегулювання питань подвійного оподаткування таких доходів, уникнення дискримінації платників податків, які ведуть господарську діяльність на території зарубіжних країн, а також попередження ухиляння від сплати податків. Міжнародні податкові угоди не створюють нових податкових правил, а лише забезпечують надійне та гармонійне поєднання податкових законів різних юрисдикцій.

Внаслідок ратифікації Конвенції з Ірландією суб’єкти господарювання обох країн отримали певні гарантії того, що доходи не будуть одночасно оподатковуватися в обох країнах, що позитивно вплине на подальший розвиток економічних відносин між країнами. Конвенція повністю відповідає модельній конвенції ОЕСР та встановлює такі ставки оподаткування:
§ дивіденди – загальна ставка 15%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 25% капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;
§ проценти – загальна ставка 10%; 5% – для процентів, що сплачуються у зв’язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання; процентів за банківською позикою;
§ роялті – загальна ставка 10%; 5% – для роялті відносно авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.

Одночасно, укладення даної Конвенції запобігає ухиленню від сплати податків резидентами двох країн, оскільки забезпечує розширений обмін інформацією між податковими органами України та Ірландії.

Ключові факти про модельні конвенції ОЕСР:
- Модельна конвенція ОЕСР щодо податків на доходи і капітал є стандартним договором про уникнення подвійного оподаткування стосовно резидентів однієї або обох країн, що укладають цю угоду, та є рекомендованою до застосування всіма країнами-членами ОЕСР.
- Хоча Україна не є членом ОЕСР, у лютому 2013 року Кабінет Міністрів України затвердив план дій щодо поглиблення співробітництва між Україною та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2013–2016 рр., відповідний Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР щодо поглиблення співробітництва був укладений 2 липня 2014 року.
- Згідно з домовленостями, Уряд України має на меті привести у відповідність до модельної Конвенції ОЕСР всі діючі договори з тим, щоб попередити відтік капіталу України за кордон.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити