Рада з фінансової стабільності відзначила зниження системних ризиків

5/26/16

24 травня 2016 року відбулося чергове засідання Ради з фінансової стабільності під головуванням Голови Національного банку Валерії Гонтаревої та за участі Міністра фінансів Олександра Данилюка, керівників національних комісій – регуляторів фінансового ринку Тимура Хромаєва і Ігоря Пашка, Директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна.

Рада констатувала покращення економічної ситуації в країні з часу останнього засідання на початку березня. Зокрема, до однознакових значень уповільнилась інфляція, відновилося економічне зростання, поступово повертається довіра населення та бізнесу до банківського сектору, валютний ринок стабілізувався. Тим не менше, для закріплення зазначених позитивних тенденцій потрібен час.

Водночас певні ризики для фінансової стабільності усе ще залишаються. Члени Ради підкреслили необхідність завершення другого перегляду програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду. Робота місії МВФ в Україні була продуктивною, і зараз зусилля органів влади повинні бути спрямовані на реалізацію визначених МФВ попередніх заходів, що є передумовою для отримання чергового траншу від Фонду та інших міжнародних партнерів.

З урахуванням сприятливих тенденцій члени Ради підтримали подальшу поступову лібералізацію на валютному ринку. Також досягнуто згоди про доцільність скасування найближчим часом пенсійного збору при купівлі валюти.

Рада також розглянула поточні питання роботи державних банків. Міністерство фінансів підтвердило намір впровадити кращі практики корпоративного управління в державних банках та розпочати підготовку до залучення у капітал банків іноземних інвесторів.

Ключові факти про Раду

- Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом Президента України.

- До її складу входять за посадами Голова Національного банку України, Міністр фінансів України (співголови Ради), Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник Голови Національного банку України, заступник Міністра фінансів України.

- Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

- У 2016 році відбулося три засідання Ради. Наступне заплановано на кінець липня поточного року. На початку травня Рада оприлюднила перший звіт про свою діяльність.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити