Проект "Ґендерне бюджетування в Україні", що фінансується Шведською агенцією Sida та у співпраці з Міністерством фінансів України

12/12/14

Мета проекту “Ґендерне бюджетування в Україні“ – забезпечення консультаційної підтримки Міністерства фінансів України у процесі впровадження гендерно-чутливого бюджетування в Україні. Кінцева ціль проекту – удосконалення бюджетного процесу шляхом застосування ґендерного підходу, що сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами в Україні.

Проект спрямований на підтримку Міністерства фінансів, галузевих міністерств, обласних та міських адміністрацій з метою поглиблення знань і зацікавленості у впровадженні гендерно-орієнтованого бюджетування у бюджетний процес на всіх рівнях влади.

Головним партнером і бенефіціаром проекту “Ґендерне бюджетування в Україні” є Міністерство фінансів України. Разом з Мініністерством фінансів України, Проект буде налагоджувати співробітництво з наступними партнерами: групою обраних галузевих міністерств (Міністерством соціальної політики та іншими міністерствами); обласними органами влади; комітетами Верховної Ради України; громадськими організаціями;

Виконавці проекту:
Indevelop – одна з провідних шведських консалтингових компаній, що працює у сфері співробітництва в галузі сталого розвитку. Компанія надає послуги Шведському агентству міжнародного розвитку (Sida) та іншим установам, які фінансують надання допомоги, з 1986 року.
Niras Group - багатопредметна консалтингова компанія, в якій працює понад 1400 осіб. NIRAS, з її підрозділом NIRAS International Consulting, є однією з провідних європейських консалтингових компаній, що спеціалізується на програмах підтримки сталого розвитку.
CPM - консалтингова компанія, що здійснює надання технічної допомоги у державному секторі.

Термін ”Ґендерно-орієнтоване бюджетування”

Ґендерно-орієнтоване бюджетування (ҐОБ) поєднує два процеси, не пов’язані між собою: забезпечення ґендерної рівності та управління державними фінансами.

Ґендерне бюджетування – це ґендерно-чутливе оцінювання бюджетів, урахування ґендерного аспекту на всіх рівнях бюджетного процесу та реструктуризація доходів і видатків задля забезпечення ґендерної рівності.

Ґендерно-орієнтоване бюджетування – визнана у всьому світі стратегія, що забезпечує досягнення реальної ґендерної рівності та сприяє ефективності розподілу державних коштів.

Ґендерно-чутливий бюджет – це фінансово-економічний аналіз доходів і витрат, у який закладено принцип ґендерної рівності; тобто це бюджет, що відповідає реальним потребам суспільства.
Етапи переходу до ґендерно-чутливого бюджетного процесу в Україні:


Етап 1. Початкова робота щодо впровадження ҐОБ у пілотних галузевих міністерствах, обласних та міських адміністраціях (2014-2015)


Етап 2. Упровадження й апробація результатів пілотної роботи з ҐОБ (2016)


Етап 3. Урахування ґендерно-орієнтованого аспекту в бюджетному процесі на державному та місцевому рівнях (2017)


Етап 4. ҐОБ впроваджено в Україні (2018)

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити