Прес-конференція Міністра фінансів України

6/15/17


15 червня Міністр фінансів України Олександр Данилюк провів прес-конференцію, основними темами якої стали ухвалення Кабміном Бюджетної резолюції 2018-2020, нова прозора процедура автоматичного відшкодування ПДВ і запуск пілотного проекту в Національній академії медичних наук.

Бюджетна резолюція

“Ми вперше запроваджуємо середньострокове бюджетне планування, і його ключовим елементом стане Бюджетна резолюція на середньостроковий період. Ця бюджетна резолюція кардинально відрізняється від тих, що були ухвалені у попередні роки. Це стратегічний документ, який визначає спрямування державних фінансів на пріоритетні реформи. І цим самим ми закладаємо план розвитку економіки країни на перспективу, тобто орієнтуємось на майбутнє, а не на минуле” — зазначив Міністр.

Новий формат Бюджетної резолюції та трирічний горизонт планування формує стратегічне бачення розвитку бюджетної політики та створює основу для проведення системних глибоких реформ.Показники Основних напрямів бюджетної політики базуються на сценарії макропрогнозу, що був схвалений Урядом в кінці травня.

Для прикладу, сукупне зростання ВВП за три роки збільшується на більш ніж 11%. Також прогнозується зменшення інфляції з 9,1% до 5%, зниження рівня державного боргу з 66,8% до 55% в 2020 році, а також зменшення дефіциту державного бюджету з 3% ВВП в 2017 до 2 % ВВП в 2020”.

Податкова політика

Серед планів Мінфіну у сфері податкової політики:
- організація діяльності Служби фінансових розслідувань;
- імплементація у податкове законодавство обов’язкового мінімального стандарту плану дій Організації економічного співробітництва та розвитку з протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування;
- запровадження єдиного рахунок для сплати податків і зборів;
- запровадження подання єдиної звітності за єдиним соціальним внеском і податком на доходи фізичних осіб;
- поступове наближення ставки акцизного податку на тютюнові вироби до рівня, передбаченого директивою ЄС;
- запровадження загального декларування доходів і витрат фізичних осіб та податкового контролю з використанням непрямих методів за відповідністю доходів і витрат громадян тощо.

Реєстр автоматичного відшкодування ПДВ

З 1 квітня 2017 року було запущено єдиний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ. Тепер кожен може слідкувати за прозорим процесом відшкодування ПДВ для бізнесу.

“Електронний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ — це тиха революція в адмініструванні податків. З моменту запуску реєстру вже було відшкодовано понад 21,3 млрд. грн. Загалом за цей період до реєстру надійшло близько 7 тисяч заяв на загальну суму понад 24,5 млрд. грн. Запуск реєстру відшкодування ПДВ є тільки першим кроком. Для поліпшення бізнес-клімату в країні ми продовжимо спрощення системи адміністрування податків,” - зазначив Олександр Данилюк.

Також суттєво зросла динаміка відшкодування порівняно з 2016 роком. За квітень 2016 року до відшкодування було заявлено 13,2 млрд гривень, відшкодовано – 4 млрд гривень. На початку червня 2016 року, 39% від заявленої суми – це був невідшкодований залишок, що підлягав відшкодуванню. За квітень 2017 року до відшкодування було заявлено 9,9 млрд грн. Відшкодовано на рахунок платника 9 млрд грн. Тобто на початку червня 2017 року, невідшкодований залишок, що підлягає відшкодуванню, складає всього 6% порівняно із 39% за аналогічний період минулого року.

Реформа медицини

“Ми змінили фокус бюджетного планування: від утримання бюджетних установ та фінансування пустих приміщень - до фінансування послуг. Державні послуги мають стати основною категорією оцінки ефективності бюджетних програм.
На реалізацію реформи охорони здоров’я ми передбачили щорічне зростання видатків: від 56 млрд грн. у 2017 році – до 81 млрд грн. у 2020р. Я хочу всіх запевнити, що реформа медицини повністю забезпечена фінансовим ресурсом” — прокоментував Міністр.

14 червня Уряд погодив рішення про запровадження пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у окремих науково-дослідних інститутах НАМН України. Пілотний проект буде запущено з 1 липня 2017 року.

Пропонується відпрацювати механізм переходу від утримання закладів охорони здоров’я до оплати медичної допомоги у 4 клініках науково-дослідних установ НАМН: Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Інституті кардіології імені академіка М.Д. Стражеска, Інституті нейрохірургії імені А.П. Ромоданова, Національному інституті хірургії і трансплантології імені О.О. Шалімова
Міністр також відповів на запитання щодо найважливіших напрямів роботи Міністерства.Мінфін продовжує працювати над втіленням реформ та регулярно інформувати про них громадськість.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити