Позиція Міністерства фінансів стосовно подання доказів у відповідь на заяву про винесення рішення у порядку спрощеного провадження

10/7/16

Міністерство фінансів України, діючи від імені держави, представило сьогодні англійському суду докази у відповідь на заяву про винесення рішення в порядку спрощеного провадження, яка була подана позивачем 28 липня 2016 року у провадженні щодо облігацій на суму 3 млрд. дол. США зі ставкою 5%, що були випущені Україною та повністю викуплені Російською Федерацією у грудні 2013 року.

Як чітко вказав позивач, провадження було порушено та заяву було подано за вказівкою та виключно в інтересах Російської Федерації. З представлених Україною доказів вбачається, що Росія є справжньою стороною угоди і наразі вимагає погашення боргу, незважаючи ні на її незаконні дії проти України, що змусили Україну укласти угоду, ні на руйнівні збитки, яких Росія завдала та продовжує завдавати Україні, її економіці та народу з того часу.

У поданих сьогодні доказах Україна висуває впевнену та аргументовану відповідь на намагання Росії переконати англійський суд винести рішення щодо її позову, не надаючи Україні можливість представити усі свої доводи у повному судовому процесі. Такі докази охоплюють велику кількість фактичних обставин стосовно, з-поміж іншого, ролі Росії у спірній транзакції, та порядку, в якому угоду було нібито схвалено в контексті величезного тиску, який Росія на той час протиправно чинила на Україну, а також докази провідного експерта з питань українського права, що стосуються цієї угоди.

На даний час Україна очікує від Росії доказів у відповідь, які мають бути представлені 4 листопада 2016 року – до того, як заява про винесення рішення в порядку спрощеного провадження буде слухатися англійським судом у січні 2017 року.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити