Повідомлення Міністерства фінансів щодо додаткової капіталізаціїї ПАТ КБ «ПриватБанк»

6/23/17

Сьогодні на позачерговому засіданні Кабміну було прийнято рішення про додаткову капіталізацію ПАТ КБ «ПриватБанк» державою на суму 38.5 млрд. гривень.

Рішення було прийнято Урядом на підставі пропозицій Національного банку України, з урахуванням рекомендацій Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків та на основі висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Висновок аудитору свідчить про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалося на момент переходу банку в державну власність, та змушений сформувати додаткові резерви для покриття збитків від кредитних операцій. Отже, держава як акціонер знову змушена підтримати банк додатковим капіталом, щоб надалі забезпечити нормальну роботу та розвиток банку.

Процес докапіталізації буде проходити у два етапи та буде проведений шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики в обмін на акції банку. На першому етапі передбачається випустити ОВДП на суму 22.5 млрд. гривень

Монетизація цих облігацій не передбачена, а отже додаткова капіталізація банку не вплине на валютний ринок та рівень інфляції.

Нагадуємо, що Кабінет Міністрів України на засіданні 18 грудня 2016 року на підставі пропозиції Національного банку ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ "Приватбанк".

Відповідно до цього рішення 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів.

Рішення щодо націоналізації ПАТ КБ «ПриватБанк» дозволило захистити понад 20 млн. громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його послугами. Зокрема, 3.2 млн. пенсіонерів та 1.6 млн. інших соціально незахищених верств населення. Усі вони зберегли повний доступ до своїх рахунків.

Це рішення також допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

Водночас колишні власники зобов’язалися реструктуризувати кредитний портфель до 1 липня для відшкодування державі понесених збитків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити