Понад 8,6 млрд грн надійшло до бюджету від митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією

2/25/19

22 лютого закінчився термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією.

З 25 листопада 2018 року по 22 лютого 2019 року громадяни України здійснили митне оформлення 139 тис. 752 транспортних засобів з іноземною реєстрацію, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автівок та перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації склала 8 млрд 646 млн грн. (з них 0,77 млрд. грн. – мито, 2,56 млрд. грн. – ПДВ, 4,29 млрд. грн. – акцизний податок, 1 млрд. грн. – кошти, які були добровільно сплачені громадянами до держбюджету для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних режимів).

До Пенсійного фонду України (спеціального фонду бюджету) від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації надійшло понад 7,6 млрд грн (кошти від ввізного мита, ПДВ та акцизного податку), зокрема у 2019 році - 6,69 млрд грн. Кошти, які були добровільно сплачені громадянами до держбюджету для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних режимів надходять до загального фонду бюджету.

З 23 лютого по 23 травня діятиме загальний режим розмитнення цих авто за повною ставкою акцизного податку.

З 24 травня власники авто на іноземній реєстрації, які не виконали митні формальності, платитимуть штрафи при перевищенні строку транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу більше ніж на 30 діб у розмірі 170 тис. грн або слідуватиме конфіскація транспортного засобу за рішенням суду.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити