Податкова політика має бути спрямована на ліквідацію потенційних джерел корупції — Данилюк

2/23/18

Перетворення у Державній фіскальній Службі залежать багато в чому від податкової політики, яка має бути спрямована на ліквідацію потенційних джерел корупції. Про це Міністр фінансів Олександр Данилюк сказав в інтерв’ю виданню “Український Тиждень”. Яскравими прикладами є запуск Мінфіном та ДФС автоматичного реєстру відшкодування ПДВ та «єдиного вікна» на митниці, додав він.

“І Податковий, і Митний кодекси мають бути зрозумілими та не мають допускати безліч тлумачень. Необхідні для цього зміни до законів — зав­дання і Мінфіну, органу, що формує політику, уряду та парламенту,” додав Міністр.

Важливим елементом у відновленні довіри є також оптимізація процесів у ДФС, що значно знижує корупційні ризики, зазначив Олександр Данилюк.

“Чим простіші процеси [всередині Служби], чим менше вимог до платників податків, тим менше в посадовців можливостей на різних етапах втручатися в економічну діяльність”, — сказав Міністр.

Також у Мінфіні є кілька ініціатив, які мають бути реалізовані на рівні законів, щоб український бізнес далі спокійно співпрацював з іноземними партнерами та Україна не потрапила до чорних списків європейських країн.

“Наприклад, маємо завершити до кінця року запровадження мінімальних вимог (перші чотири кроки) плану ОЕСР із запобігання розмиванню бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS), зокрема приєднатися до MLI — багатосторонньої угоди, що дає змогу внести зміни до всіх двосторонніх угод про подвійне оподаткування. І думаю, що найближчим часом ми це також зробимо. Тобто працюємо в трьох напрямах: зміна людей у ДФС, оптимізація операційних процесів у ДФС і покращення податкової політики”, — додав Данилюк.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням: http://tyzhden.ua/Economics/209848

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити