Підсумки перших півроку діяльності єдиного порталу публічних коштів Є-Дата

1/5/16

30 грудня 2015 року відбулось засідання робочої групи Є-Дата «258» під головуванням заступника Міністра фінансів Оксани Маркарової. Роботи над порталом розпочались ще в липні 2015 р., а завершаться в червні 2016 року після тестового режиму.

Портал відкритих публічних фінансів http://e-data.gov.ua/ - це без перебільшення інформаційна революція в Україні. Вона докорінно змінює бюджетний процес, адже відтепер громадяни мають змогу бути не пасивними, а активними акторами в цьому процесі завдяки інструментам контролю, які пропонує система.

Наразі портал має близько 17 000 зареєстрованих службових кабінетів розпорядників і одержувачів коштів, щоденна відвідуваність сайту в середньому сягає 9 000 заходів, на портал внесено 750 000 договорів, звітів та актів. Про це повідомив керівник проекту Олександр Щелоков.

Щодо фінансової частини, то на сьогодні проект «Є-Дата» має підтримку міжнародних організацій та передбачено 1,5 млн грн з державного бюджету, з яких 500 тис. грн. буде повернено у вигляді податків і зборів. Договір про надання послуг зі створення та забезпечення функціонування єдиного веб-порталу використання публічних коштів підписано в жовтні 2015 року і роботи ведуться вже протягом трьох місяців. Проте, за останнім повідомленням команди проекту Є-Дата, станом на 15:00 30.12.2015 на реалізацію порталу отримано – 0 грн бюджетних коштів.

Заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова поставила першочергові питання, які потрібно буде вирішити у 2016 році: сприяти більш активній реєстрації розпорядників на порталі, створити аналітичний центр, внести зміни до ЗУ «Про відкритість використання публічних коштів», реалізація концепції «Прозорий бюджет» тощо.

Також пані Маркарова подякувала за роботу в проекті всім учасникам робочої групи «258»: «Ми всі робимо правильну справу, яка принесе багато позитиву, якщо ми надамо цьому процесу незворотного характеру. Можливо, це принесе перші паростки довіри до влади, бо в тій ситуації, якій ми працюємо зараз і реалізуємо наш проект – дуже важко, бо люди не довіряють і мають на це всі підстави. Гадаю, наш проект принесе більше світла і прозорості».

Проект "Є-дата" реалізується в три етапи:

– у вересні стартував перший модуль порталу «трансакції Казначейства»;
– у жовтні – другий модуль «Службові кабінети» для розпорядників і одержувачів коштів;
– у січні 2016 року мають зареєструватися та прозвітувати державні та комунальні підприємства.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити