Підсумки липня на порталі «Є-Data»: окремі міста наближають реєстрацію розпорядників до 100%

8/9/16

За підсумками липня процент службових кабінетів на порталі «Є-Data», зареєстрованих розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, становив 45% від загальної кількості.

При цьому в різних регіонах цей показник коливається в межах від 4% до 96%.

Уже є лідери-рекордсмени серед міст з реєстрації. Наприклад, 96% розпорядників у м. Нетішин Хмельницької області вже створили службові кабінети. Також, понад 85% зареєстрованих розпорядників мають м. Тернівка Дніпропетровської області (93%), м. Лубни Полтавської обл. (92%), м. Чортків Тернопільської обл. (91%) та ін.

Однак наразі все ще існують цілі райони, де рівень реєстрації розпорядників не досягає навіть 10%. Так, у Городенкiвському районі Івано-Франківська обл. зі 130 розпорядників вносять дані всього 12, тобто 9%. Такий же низький рівень реєстрації у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області (6%) та Могилів-Подільському районі Вінницької області (4%).

Чому це важливо?

Оприлюдення інформації на веб-порталі «Є-Data» є вимогою Закону «Про відкритість використання публічних коштів».

На порталі кожен громадянин у режимі реального часу має можливість подивитися, як органи влади, державні та комунальні підприємства розпоряджаються публічними коштами. Зокрема, громадяни можуть прослідкувати, який товар чи послугу закупили на сплачені ними податки і скільки це коштувало.

Така прозорість процесу витрачання державних коштів мінімізує корупційні ризики та сприятиме налагодженню ділового клімату в країні.

Що це дає?

  • дозволяє зробити використання державних коштів відкритим і прозорим;
  • задовольняє інтерес та право громадськості на оперативне отримання достовірної інформації щодо державних транзакцій;
  • є інструментом для боротьби з корупцією.

Додатково про Є-Data:

  • єдиний веб-портал використання публічних коштів Є-Data є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація згідно з Законом «Про відкритість використання публічних коштів»;
  • доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним та безоплатним;
  • проект «Є-data» складається з двох основних модулів:
  1. модуль «SPENDING», в рамках якого на порталі e-data.gov.ua оприлюднюються трансакції Казначейства, а також звітність і договори розпорядників, державних цільових фондів, державних та комунальні підприємств;
  2. триває робота над запровадженням другого модулю - системи «Прозорий бюджет», що дозволить викорінити корупційну складову в бюджетному процесі та дасть можливість оперативно отримувати інформацію щодо виконання державного та місцевих бюджетів, оцінювати ризики для виконання бюджету, тощо.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити