Перший квартал завершено: доходи держбюджету виконано на 95,3% від розпису, видатки профінансовано відповідно до розпису

4/3/19

Після складного виконання Державного бюджету у 2018 році, 2019 рік залишається повним викликів, основним з яких залишаються пікові виплати за державним боргом. Вже пройдено перший квартал, а тому підбиваємо підсумки.

У І кварталі 2019 року доходи Державного бюджету зросли на 8,7% р/р до 210,5 млрд грн та становили 95,3% від розпису.

Доходи загального фонду у І кварталі у сумі 178,2 млрд грн становили 91,8% від розпису через кілька причин:

  • скорочення виробництва тютюну;
  • звільнення з січня 2019 року від оподаткування ПДВ імпорту сонячних батарей;
  • зменшення обсягу імпорту природного газу НАК «Нафтогаз України»;
  • зміцнення гривні;
  • переплата на початок лютого по рентній платі за природний газ у сумі 0,6 млрд грн.

Відшкодування ПДВ відбувалось в автоматичному режимі і склало 45,4 млрд грн, що на 34,8% більше, ніж у відповідний період попереднього року.

Зростання заробітних плат сприяло збільшенню доходів від ПДФО до Державного бюджету на 22,4% — до 24,1 млрд грн (що становило 106% від розпису). Доходи від податку на прибуток підприємств у сумі 29 млрд грн склали 108,5% від розпису.

У І кварталі було повністю та вчасно профінансувано необхідні видатки Державного бюджету відповідно до розпису на підставі платіжних доручень. Міністерство фінансів дотримується підходу до рівномірного фінансування видатків протягом року, щоби уникнути пікових виплат у четвертому кварталі і не створювати інфляційний та девальваційний тиск.

Видатки на оборону, соціальних захист, обслуговування боргу та дотації місцевим бюджетам повністю профінансовано. Крім того, у березні було врегульовано питання фінансування з районних бюджетів субвенцій, в тих районах, де в ОТГ в кінці 2018 року не відбулись вибори. Це дозволило вчасно сплатити заробітні плати працівникам бюджетної сфери у відповідних ОТГ.

За оперативними даними ДКСУ дефіцит Державного бюджету у І кварталі становив 25,3 млрд грн при затвердженому річному показнику у сумі 90,0 млрд грн. Дефіцит було профінансовано за рахунок державних запозичень. Надходження від приватизації становили 184,0 млн грн (3,0% від розпису).

Всього від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету залучено 87,3 млрд грн (зокрема в гривні - 57,3 млрд грн, в доларах США – 1 млрд дол. США та в євро - 38,7 млн євро). Також здійснено залучення другого траншу кредиту під гарантію Світового банку в сумі 529,2 млн євро та дорозміщення ОЗДП 2018 року на номінальну суму 350 млн дол. США.

Станом на 1 квітня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 14,9 млрд грн.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити